Usta, Asıl Dönüşümü Kalplerde Yapıyor
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Usta, Asıl Dönüşümü Kalplerde Yapıyor

09 Haziran 2022 - 15:52

İzmir’in en deneyimli belediye başkanı, şehirdeki çoğu belediye başkanının da ağabeyi olarak bilinir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur. Yıllarını belediyeciliğe adamış Başkan Batur’un lakabı ise Usta. 

----

Zor bir bölgede her kesim ile uyum içerisinde çalışan Başkan Batur, İzmir’in can damarı Konak’ta kentsel dönüşüm gibi önemli bir konuda da ter döküyor. 

----

Ama işin perde arkasında olay bambaşka. 

---

Konak gibi metropol bir ilçenin fiziki yapısına dokunmanın yanı sıra Konaklı hemşerilerinin de kalplerine dokunacak işleri ihmal etmiyor. İşin özü Başkan Batur, asıl dönüşümü kalplerde yapıyor.

----

Sosyal belediyecilik anlayışıyla kadınların, gençlerin ve çocukların el üstünde tutulduğu Konak’ta, bir kesim var ki bu pozitif ayrımcılıktan pastadaki payı en iyi şekilde alıyor. O kesim ise engelli vatandaşlar.

----

Usta, engelli bireylerin ve ailelerinin her daim yanında olduğunu gösteren işlere imza atarak herkese bir kez daha örnek oluyor. Engellilerin kent kullanımının kolaylaştırılması yönünde farkındalık yaratmayı hedefleyen “Kentte Engel Yok” proje yarışması da bunun son örneği. Sadece engelliler haftasında değil hayatın her günün de engelli vatandaşlara dokunan hizmetlerle farkındalığın yeterli olmadığını sürdürülebilir ve erişilebilir bir yaşam için çalıştıklarını bir kez daha göstermiş oldu.

---- 

Belediyecilikteki ustalığını çok net şekilde hissettiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kentsel dönüşümden kalplerdeki dönüşüme kadar daha birçok önemli dokunuşu kentte uzun yıllar sürdürecek gibi görünüyor. 

----

Enerjisi ile herkesin gönlüne giren Usta’ya biz de Manşet İzmir ailesi olarak çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar