Siyaset mi, Adalet mi ?
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Siyaset mi, Adalet mi ?

05 Ocak 2023 - 13:13 - Güncelleme: 05 Ocak 2023 - 14:02

Seçim atmosferine girilirken davaların önüne geçilemez oldu. Halkın iradesiyle gelen toplum önderlerini bir twet ile mahkemelerde görmeye alışır olduk. 

Tüm Türkiye'nin gündeminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşulurken gelelim biz İzmir’in gündemine. Malum bizim de gündemden düşmez oldu mahkemeler. 

Foça, Menderes, Karaburun derken Gaziemir ile ilgili önemli bir mahkeme sonucu açıklandı.  2013 yılında yaptığı iddia edilen sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla açılan davada mahkeme heyeti Başkan Arda'ya 1 yıl 15 gün hapis cezası verirken, hükmün açıklanması geriye bırakıldı. 

"Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme" suçlumasından ise beraat eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın siyasi yasak cezası almaması da sevindirdi. 

Kendini Cumhuriyete adamış, halkçı başkan özelliğini elinde tutan Başkan Arda’nın İzmir siyasetinde karşılığı var. Gaziemirli hemşehrilerinin de teveccühünü kazanmış bu ismin sosyal medya paylaşımı nedeniyle koltuğundan edilmek istenmesi de hiç haklı bir sonuç teşkil etmiyordu. 

Çıkan bu karar siyasette nasıl yorumlanacak göreceğiz ancak Gaziemirliler ve İzmirliler yaşananlara ilk günden itibaren zaten tepkili. Sonuçta seçimde sandıkla gelenin tekrar yine seçimle gitmesi en doğru demokrasidir. 

O zaman bu yaşananlar için sorulması gereken tek bir soru kalıyor geriye;  siyaset mi, adalet mi ? Vatandaşın cevabını sandıkta göreceğiz...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar