Homeros'u Evine Döndüren Başkan
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Homeros'u Evine Döndüren Başkan

24 Mayıs 2022 - 15:54

İzmir'in kalbi Bayraklı diyerek o kalbin sorunsuz atması için gece gündüz çalışıyor Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal. 

Belediye başkanlığı öncesi eğitimci olarak geleceğe umutla bakan genç nesilleri yetiştiren Sandal, şimdi de Bayraklı'nın geleceğine ışık tutuyor. Bunu yaparken de özellikle yakın çalışma arkadaşları başta olmak üzere kadrosunda gençlere yer veriyor. 

Pandemi nedeniyle artan ekonomik kriz ülkenin her noktasına ağır bir darbe indirse de Başkan Sandal, güçlü ekonomi, güçlü Bayraklı hedefine emin adımlarla ilerliyor. 

3 yılda 251, 5 milyon TL borç ödeyerek borç dağını da ortadan kaldırmış durumda. Klasik belediyecilik anlayışının yanı sıra İzmir'in ruhuna yakışır hizmetlerle hem Bayraklı'ya hem İzmir'e hem de Türkiye'ye örnek oluyor. 

Bu çalışmalara bir yenisini daha eklemek için ekibiyle birlikte bir kez daha kolları sıvadı Bayraklı'nın eğitimci başkanı. 

3-5 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat Sanat Festivali ile İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı ve derleyicisi büyük Ozan Homeros evine dönüyor. 

Dolu dolu bir program ile İzmir 3 gün boyunca edebiyat ve sanata doyacak. Uluslararası boyuttu gerçekleşecek festivalde Türkiye'den ve yurtdışından bir çok şair, yazar, düşünür ve müzisyen Bayraklı'ya akın edecek. 

Bayraklı'yı Karşıyaka ve Bornova'nın gölgesinde kalmaktan kurtaran, ilçeye hak ettiği değeri vermek için aşkla çalışan Başkan Sandal eğitimci kimliğiyle yerel yönetim anlayışına farklılık katmaya devem edeceğe benziyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar