Emanete Sahip Çıkmak Böyle Olur
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Emanete Sahip Çıkmak Böyle Olur

22 Kasım 2022 - 12:45 - Güncelleme: 22 Kasım 2022 - 13:10

Siyaset her zaman özveri ve azimli olmayı gerektirir. Zorlu bir yolculuktur. Bu yolda inandığı dava uğruna yürüyenler, yoldan sapmadığı sürece her zaman başarılı olmuştur. 
Her babayiğidin harcı değildir aslında. Gün gelir partide en üst kademede yer alırsınız bir bakarsınız en alt kademede canla, başla çalışmanız istenir hatta unutulduğunuzu bile düşünebilirsiniz. Ancak tek derdiniz davanız ise koltukların bir anlamı yoktur. Siyasette koltuk aslında emanettir ve önemli olan emanete sahip çıkmaktır.

İzmir siyasetinde de davası için büyük bir özveriyle hareket eden birisi var. Partisinin en alt kademesinden en üst kademesine kadar emek vermiş, davasının sonuna kadar arkasında olmuş ve bu yolda enerjisini hiç yitirmemiş bir isim, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli…

Gün geldi İzmir’in kurucu teşkilat başkanlığı görevini yerine getirdi, gün geldi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyeliği ve grup sözcülüğü görevlerinde bulundu, gün geldi İzmirlilerin sesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili oldu. 2019 yılından bu yana da AK Parti İzmir İl Başkanı olarak çalışmalarını gerçekleştiriyor. 

AK Parti’nin İzmir’de ki bir numarası olan Kerem Ali Sürekli, önemli çalışmaları ile dikkat çekiyor. Yaptıklarıyla sadece AK Parti’nin İzmir dışındaki diğer teşkilatlarına örnek olmakla kalmıyor diğer partilere de örnek oluyor.

Siyasetin deneyimli abisinin ilk işi teşkilat içinde oldu. Kırgınlar, yorgunlar başta olmak üzere tüm partililer ile tek tek bir araya gelerek kucaklayıcı ve birleştirici adımlarıyla İzmir teşkilatına yeni bir soluk, yeni bir enerji getirdi. 

Kendi enerjisini teşkilatına da yayarak İzmir’de adım atmadık yer bırakmadı. Karınca modeli saha çalışması ile tüm ülkede dikkat çekti, rol model oldu. Bu önemli çalışmasının meyvelerini de aldı. 3 yılda 80 bin ziyaret ile 500 bin kişiye ulaşıldı. 

Gönül seferberliği projesi ile partiye yeni üyeler kazandırılmaya devam ederken, genelde iktidar, yerelde muhalefette olan partisinin neferi olarak her an sokakta vatandaşla bir olmayı da sürdürüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de saran ekonomik sıkıntının etkilerinde dövizin tavan yaptığı dönemde de sahadaydı, elektrik, doğalgaz faturalarının yüksek geldiği anda da. Asla geri çekilmedi, vatandaşın her türlü eleştirisini dinlemek için onlarla el ele, kol kola oldu. Tüm eleştirileri dinledi, kimseye sırtını dönmedi. Şehrin en işlek noktalarında da en ücra köşelerinde de herkese kulak verdi.

Sözün kısası yazımın başında ifade ettiğim gibi siyasette koltuk emanettir. Emanete sahip çıkmakta Kerem Ali Sürekli’nin yaptığı gibi olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar