Deve Güreşinden Edebiyat Sanat Festivaline
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Deve Güreşinden Edebiyat Sanat Festivaline

06 Haziran 2022 - 15:55

İzmir’in kalbi söylemiyle çalışmalarını etkin şekilde sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, hafta sonu önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Bayraklı’nın geçmişine de sahip çıkacak 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat Sanat Festivali ile İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı ve derleyicisi büyük Ozan Homeros doğduğu topraklara geri döndü.

3 gün boyunca edebiyat ve sanata dair çeşitli etkinliklerin yer aldığı festival hem ülkemiz hem de dünyanın dört bir yanından önemli isimleri bir araya getirdi. Eserleriyle ün yapmış dünyaca ünlü şair Adonis’in onur konuğu olduğu etkinlik antik çağdan bu yana Bayraklı’nın edebiyat ve sanatla nasıl iç içe olduğunu da bize hatırlattı.

Başkan Sandal ile birlikte gözle görülür şekilde belli olan ilçede ki değişim ilki gerçeklesen festival ile bir kez daha net şekilde ortaya çıkmış durumda. Geçmiş yıllarda deve güreşleri festivali ile anılan Bayraklı, artık edebiyatın ve sanatın merkezi olarak anılmaya başlandı. Hani derler ya nerden, nereye. İşte Bayraklı’da ki değişim için kullanılacak söylemde tam da bu.

Eğer İzmir’in kalbi gibi iddialı bir söylemle yola çıkıyorsanız bu söyleme yakışır işlere de imza atmak zorundasınız. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da ilçede imza attığı işlerle bu söylemi layıkıyla yerine getiriyor. Türkiye’nin batıya açılan kapısı İzmir’e yakışan yeni bir etkinliğin şehre kazandırılması da cabası.

Başarıyla gerçekleştirilen 1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat Sanat Festivali gelecek yıllarda da organizasyonun daha da büyümesinin yolunu açmış gibi görünüyor. Geçmişi gelecekle buluşturan, edebiyat ve sanatı şehrin kalbine getiren festival sadece Bayraklı’ya değil tüm İzmir’e hayırlı olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar