Bizim Eko'nun Vizyon Projesi
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Bizim Eko'nun Vizyon Projesi

21 Şubat 2022 - 15:53

Yeryüzündeki en büyük cennetlerden birisi Çeşme. Sadece İzmir'in değil ülkemizin turizm potansiyeline en önemli katkıyı sağlıyor. 

Yerel seçimlerde bizim Eko diyerek Çeşme'nin vizyonunu daha da arttırmak için yola çıkan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, bu hedef doğrultusunda önemli bir projeyi hayata geçiriyor. 

İlçenin tam merkezinde geçmiş ve geleceği bir arada bulunduracak, yeşil ve maviyi öne çıkaracak “Çeşme Meydan Projesi” tüm hızıyla sürüyor. 

Cumhuriyet Meydanı'nda tamamlanan çalışmaların ardından ikinci etap çalışmalarda hummalı şekilde devam ediyor. 

Uygulama ile yıllardır kangren haline gelen Çeşme Kalesi ve Kervansaray karşısındaki işgaller de kaldırılarak, meydanı denizle ve yeşille buluşturuyor. Bizim Eko yaptığı bu önemli hareket ile yıllardır kanayan yaraya merhem oluyor. 

Başkan Oran'ın projeyle ilgili düzenlediği basın toplantısında yer alarak çalışmaları kendisinin ağzından dinleme fırsatı yakaladım. Ancak proje alanını gezerken bizim Eko'nun Çeşme ailem dediği Çeşmelilerle diyaloğu dikkatimi çekti. Vatandaşların da projeye memmuniyetlerini dile getirdiği ve tam not verdiğini söyleyebilirim. Hem esnaf hem de vatandaşlar çalışmalardan oldukça memnun. 

50 yıl Ilıca'da esnaflık yapmış bir babanın evladı olarak, çocukluğunu Çeşme'de yaşamış, Oscar Bar'da gençliğini geçirmiş, sadece 3 ay değil Çeşme'yi 12 ay yaşayan biri olarak ben de bu projeye tam destek veriyorum. 

Sahillerdeki şezlong mafyasını bitirerek bir ilke imza atan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran bu projesiyle de bir kez daha yandaşa değil halka rant sağlayan proje ile Çeşmelilerin sesi olduğunu kanıtlamış durumda…


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar