Başkan Halil Arda'nın Ayaklarına Kara Sular İndi
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Başkan Halil Arda'nın Ayaklarına Kara Sular İndi

28 Eylül 2022 - 11:54 - Güncelleme: 28 Eylül 2022 - 11:54

İzmir’de yaşam faklıdır ve özeldir. İzmir 30 ilçesi ile farklı kültürleri bir arada yaşatan kent modeli ile Türkiye’ye örnek bir incidir. 

Hangi ilçede yaşarsanız o kültürün, o çehrenin, huyunu suyunu taşır, yaşam alanlarınıza katarsınız. Bu kentte zor olan ise belediyeciliktir. İzmirli tabiki de hizmet ister, ilgi bekler ama en çokta samimi yakınlığa ve bir tebessüme bakar. Burnu kalkıklığa gelmez hele ki egolu insanı hiç sevmez. Bu yüzden belediye başkanlarımızın da işleri zordur. Her şey hizmet değildir anlayacağınız. İzmir’de iyi ya da kötü bir çok örnekler sıralayabilirim sizler için. Ancak uzun süredir gözlem rotamızda olan Gaziemir Belediyesi'nin Başkanı Halil Arda’dan bahsetmek istiyorum. 


“Adım adım 16 mahalle” gezileri kapsamında şu ana kadar ilçenin çeperlerinde bulunan 10 mahalleyi ziyaret eden Başkan Halil Arda, saat 08.30’da güne bir mahallesinde vatandaşlarıyla kahvaltıyla başlıyor. Başkan Arda’ya ise yanında siyasi başkan yardımcıları ve o mahalleyi temsil eden meclis üyesi eşlik ediyor. Aslında biz bu tür haberlere alışığız ancak Başkan Arda’yı faklı ve özel kılan ise bu gezilerde ki istikrarı ve kararlılığı. 16 mahalleden oluşan Gaziemir’in 10 mahallesini karış karış gezen Başkan Arda, şehit yakınları ve gazileri evlerinde ziyaret ediyor. Evde hasta bakım hizmetinden yararlanan ailelere geçmiş olsuna gidiyor. Günde en az 7 - 8 ev ziyareti yapıyor. Vatandaşlarla sokak sohbetleri düzenliyor.  Bu şekilde mahallenin sorunlarına daha vakıf olurken istekleri de birince ağızdan duyuyor. 

Anlayacağınız her gün ayaklarına kara sular gelinceye kadar hemşehrileriyle bir arada olmaya özen gösteriyor. İçimizden biri hissini Gaziemirliye yakından hissettiriyor. Bize de Başkan Arda'nın bu temposuna alkış tutmak kalıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar