Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz

20 Haziran 2022 - 10:16

Son günlerde anlamsız bir polemik dönüyor Efes Selçuk üzerinde.

Polemikler üzerinden konuşmak yerine seçimden sonra Efes Selçuk’ta yapılan çalışmalara bir bakmakta fayda var.

2019 yerel seçimlerinde Efes Selçuk’ta AK Parti iktidarına son veren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, farklı bir vizyon ile çalışmalar gerçekleştiriyor.

İlçenin dokusuna uyan hizmetleri yerine getirirken tarihe selam olsun diyerek Selçuk’un dünyaca tanınmasını sağlayan Efes Antik Kenti’ni de ilçenin ismine ekleterek büyük bir tanıtım atağı yapmış oldu. Anlayacağınız dakika bir gol bir diyerek işe başladı başkan Sengel.

Kendi deyimiyle dayanışma ve çalışmayla 3 yılı geride bırakan Başkan Sengel, Efes Tarlası Yaşam Köyü projesi ile bir toprak hikayesi yazdı. İklim krizi, gıda krizi ve ekonomik krizin dayattığı koşullara çözüm ihtiyacı sunulması yolunda Türkiye’ye örnek bir model oluşturuldu.

Tarım ve turizm işbirliği ile ilçede her kesimin kalkınması adına çalışmalarını yürüten Başkan Sengel, Efeslim Kart ile sosyal yardıma ihtiyacı olanların sesi olurken, esnafın da ekonomik anlamda kalkınmasına destek oldu. 

Pamucak’ın tanıtımı adına  GezginFest’i hayata geçiren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçedeki ürünlerin tanıtımı ve çiftçinin desteklenmesi adına da çeşitli şenlikler düzenledi.

Liste uzar da uzar. 

Sıradan belediyecilik anlayışının yanı sıra çağın gerektirdiği vizyonla hareket ederek, belirlediği misyon ile ilçenin gelişmesine katkı sunmayı sürdüren Başkan Sengel, anlamsız polemiklere kulağını tıkayıp işini layıkıyla yerine getirmeyi sürdürüyor. 

Yani sözün kısası ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar