AK Parti'den Soyer'e Salvo, "Kocaoğlu'nun...
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

AK Parti'den Soyer'e Salvo, "Kocaoğlu'nun Kulakları Çınladı", "Lay lay lom, aşk, çiçek, böcek", "İzmir'de kayıp 45 ay",

18 Ocak 2023 - 09:50

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in görev süresini değerlendirdiği toplantıda yer aldım. 

Öncelikle şunu ifade edeyim titizlikle hazırlanılmış bir toplantı olmuş. Sürekli ve ekibini bu konuda alkışlamak lazım. 

Kendisinden önce basın mensuplarına büyükşehir belediyesinin mali tablosuyla ilgili bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal kısa ve net şekilde tablonun vahim olduğunu iddia etti. 

Hızal'ın ardından konuşan AK Parti'nin İzmir'deki bir numarası, konu başlıkları üzerinden Soyer'e verdi veriştirdi. 

“İzmir’de kayıp 45 ay” adı verilen yerel gündem değerlendirme toplantısında Sürekli, Soyer’in 45 aylık görev süresinde ki yurt dışı ziyaretlerinden, belediye şirketlerine, körfez koku probleminden, yönetimsel durumlara kadar bir çok konuya değinerek, “Lay lay lom aşk çiçek böcek dönemi” benzetmesinde bulundu. 

O kadar ki Tunç Soyer’i bal yapmayan arıya benzeterek, CHP zihniyeti için “Çok konuşup boş konuşuyorlar. İzmir’in 45 ayı kayıp, 45 ay değil 45 yıl geçse CHP zafiyeti değişmez. Bir kere üretemiyorlar” demesi de uzun süre gündemden düşmeyecek görünüyor. 

Gelelim asıl olaya. Toplantıda dikkatimi çeken detay ise Sürekli'nin konuşmasında bir önceki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu dilinden düşürmeyişiydi. Neredeyse bir tek "Keşke Kocaoğlu başkan olsaydı" demediği kaldı. 

Kendine has üslubuyla Soyer'i eleştiren Sürekli, anladığım kadarıyla Kocaoğlu örneğiyle Soyer'i kızdırmayı hedeflemiş. 

Malum, halef selef arasındaki ilişkinin çokta iyi olmadığı zaten biliniyor. Anlayacağınız dün akşamki toplantıda Soyer'le birlikte Kocaoğlu'nun da epey kulağı çınladı. 

Sürekli'nin bu eleştirileri yeni bir tartışmanın da fitilini ateşler mi bilmem ama AK Parti İzmir İl Başkanı'nın söylemleri akıllara bir soruyu getiriyor. 

Acaba İzmirliler Aziz Kocaoğlu'nu mumla mı arıyor?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar