14 Mayıs ve Diğer Aday
Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

Yusuf Kırbiç

14 Mayıs ve Diğer Aday

26 Ocak 2023 - 12:35

Çok şükür seçimle ilgili bir bilinmezlik daha ortadan kalktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaret etti. Zaten Cumhur İttifakı adayının kendisinin olacağı çoktan biliniyordu.

Seçim tarihi belli, Cumhur İttifakı’nın adayı belli ama belli olmayan bir şey var o da rakiplerinin adayı. Altılı masanın adayıyla ilgili hala daha bir netlik yok.

Seçimle ilgili bilinmezlikler sis perdesinin ortadan kalkması gibi kalkmaya başlasa da Millet İttifakı içerisinde sisli hava hala devam ediyor. Aday için şubat ayı işaret edilse de ne olacağıyla ilgili kimsenin bir fikri yok.

Muhabirler altılı masanın temsilcilerine “Adayınız kim olacak” sorusunu sormaktan yoruldu ama onlar buna net bir cevap vermemekten ya da verememekten yorulmadı.

Duruma İzmir penceresinden bir bakalım.

Seçimlere 4 aydan az bir süre kalmış olmasına rağmen Millet İttifakı’nda ki aday sessizliği kendi tabanlarında horuldanmaların başlamasına neden oldu.

Cumhur İttifakı teşkilatları bugün seçim olacakmış gibi hazırız sinyalini sahaya yansıtırken Millet İttifakı örgütleri ne yapacaklarını şaşırmış bir halde sis perdesinin aralanmasını ve adaylarının kim olacağını beklemekten başka bir şey yapmıyor. 

Hal böyle olunca tabanda da horuldanmalar almış başını gitmiş durumda.

Kılıçdaroğlu mu aday olacak, İmamoğlu mu aday olacak, HDP çıkacak adaya destek verecek mi yoksa kendi adaylarıyla mı yola çıkacaklar? Örgütlerde soruların ardı arkası kesilmiyor…

Daha seçim koşturmacası yaşamadan aday bilinmezliği nedeniyle Millet İttifakı örgütlerinin enerjisi tükenmeye başladı bile. 

Hele bir de açıklanacak aday tabanda istenen enerjiyi yansıtmazsa Millet İttifakı’nın vay haline. 

Aday konusunda ince eleyip sık dokuyan altılı masanın sizce de artık bu işe bir netlik kazandırması gerekmiyor mu?

Her iki tarafta “Yeter söz milletin” diyor. Evet, 14 Mayıs’ta söz milletin olacak ama o güne kadar adayların söyleyecekleri önemli.

Bir aday her gün söylemde bulunuyor peki ya diğer aday nerede?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar