Whatsapp’ta artık gönderilen fotoğrafların kalitesi...

Whatsapp'ta artık gönderilen fotoğrafların kalitesi bozulmayacak

Milyonlarca kullanıcısı olan mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

23 Ocak 2023 - 13:30

Android için WhatsApp beta güncellemesi 2.21.15.7'de HD Fotoğraflar adlı yeni bir seçenek görülmüştü. Uygulama kullanıcılarının orijinal kaliteleri bozulmadan fotoğraf göndermelerini sağlayacak özelliğini test etmeye başladı.

Whatsapp kullanıcılarının bir süredir muzdarip olduğu durumlardan biri olan fotoğraf kalitesi mevzusu, uygulama kurucuları tarafından düzenleniyor. Telegram ile karşılaştırılan Whatsapp’ın en büyük sorunlarından biri olan fotoğraf kalitesi durumu, sonunda çözüme kavuşuyor.

ÖZELLİK TEST EDİLİYOR

Whatsapp’ın sorunlarından biri olan fotoğraf kalitesini düşürme durumunu düzelten özellik uygulama kurucuları tarafından test ediliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre, orijinal kalitede fotoğraf gönderme seçeneği, iki sohbet arasında yukarıda yer alan medya bölümünde görülecek.

En üst tarafa entegre edilecek olan fotoğraf çubuğu seçeneği olacak. Fotoğraflar orijinal kalite yerine Whatsapp’ın sıkıştırdığı biçimde gönderilecek. Uygulama ek olarak sesli durum güncellemesi hakkında da yeniliğe gitme çalışmalarını sürdürüyor.

BİR SONRAKİ GÜNCELLEMEDE YER ALABİLİR

Fotoğrafları orijinal kaliteleriyle gönderme özelliğinin şu an kullanıma sunulmadı. Test aşamalarının tamamlanmasına yakın bir süre kaldığı bilinirken, özelliğin gelecekteki bir güncellemede kullanıma sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İklim Büyükelçileri Brüksel'de Buluşuyor
İklim Büyükelçileri Brüksel'de Buluşuyor
Bayraklı Belediyesi can dostları unutmadı
Bayraklı Belediyesi can dostları unutmadı