Konak’ta Fevzi Yılmaz’a büyük vefa

Konak'ta Fevzi Yılmaz’a büyük vefa

Yakın Plan gazetesinin kurucusu ve imtiyaz sahibi merhum Gazeteci Fevzi Yılmaz, ölümünün 11'nci yıldönümünde Yukarıköy Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

14 Haziran 2021 - 15:07

Törende bir konuşma yapan Batur, Yılmaz’ın hem basın hem de spor dünyasında bilgi birikimiyle, tecrübesiyle herkese kendisi sevdiren, saydıran bir isim olduğuna işaret etti. Yılmaz’ın Yakın Plan’ı kısa zamanda insanların yayımlanmasını beklediği bir bölge gazetesi haline getirdiğini belirten Batur, “Narlıdere Belediye Başkanlığı sürecimde kendisiyle abi kardeş ilişkisi içinde, gayet güzel çalışmalar yaptık. Bizim sesimiz, kulağımız, gözümüz oldu” dedi.

fevzi-yilmaz’a-buyuk-vefa-(1).jpeg

“Değerlerimizi çabuk yitiriyoruz”

Yılmaz’ın hastalık sürecinde de hep beraber olduklarını ifade eden Batur, “Bir doğum gününü de hastanede kutlamıştık. Ama işte son doğum günü oldu. Bu değerlerimizi çok çabuk yitiriyoruz. Bir anda hastalık süreci başladı, bir anda kaybettik. En verimli olacağı çağda maalesef toprağa verdik. Kendisini rahmetle anıyorum. Sevdikleri burada. Işıklar içinde uyusun. Bizi duyduğuna eminim. Her ölüm yıldönümünde burada oluyor, Fevzi kardeşimizi anıyoruz. Anılması gereken değerlerimizden bir tanesi. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi.

fevzi-yilmaz’a-buyuk-vefa-(3).jpeg

53 yaşındaydı

Yaşama 53 yaşında gözlerini yuman Gazeteci Fevzi Yılmaz, uzun yıllar Anadolu takımlarında teknik direktör olarak görev yaptı. 20 Ağustos 2003’te haftalık Yakın Plan gazetesini çıkarmaya başladı. Gazete ilk yıllarında Narlıdere ve yarımadaya yönelik yayın yaparken, daha sonra tüm İzmir’e ulaşan bir kimlik kazandı. Yılmaz, 12 Haziran 2010’da tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hayatını kaybetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terör örgütü PKK’da çözülme sürüyor!
Terör örgütü PKK’da çözülme sürüyor!
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki!
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki!