Kira öder gibi ev alma fırsatı

Kira öder gibi ev alma fırsatı

Hükümet, dar gelirlileri ev sahibi yapmak için adeta seferberlik başlattı, dezavantajlı grupların ev sahibi olması için vergi ve kredilerle devletin destekleyici rolü güçlendiriliyor.

24 Ağustos 2019 - 10:45

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin hedef kitlesinin alt ve orta gelir grubu aileler olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımıza uygun ödeme koşulları ile kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sunuyoruz" dedi. TOKİ, beş yıllık dönemde 300 bine yakın konut üretecek.

AYDA 400 LİRAYA

TOKİ'nin kampanyasına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Bakan Kurum, Mart ayında başlatılan tapusunu hemen almak isteyenlere yönelik yüzde 22 indirim kampanyasından 10 bin konut ve işyeri alıcısının yararlandığını belirtti. Bakan Kurum, "Bu yıl itibariyle gerçekleştirilen indirim kampanyası kapsamında 510 milyon lira borç bakiyesi kapatılmış ve vatandaşlarımızdan gelen talepler karşılanmıştır" dedi. Konut fiyatları illere göre değişirken, ihtiyacı olan vatandaşlar bu konutları kira öder gibi yaklaşık 400 lira taksitlerle satın alabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de dijital demokrasi dönemi başladı
İzmir'de dijital demokrasi dönemi başladı
Çiğli Tramvayı'na Ulaştırma Bakanlığı'ndan onay
Çiğli Tramvayı'na Ulaştırma Bakanlığı'ndan onay