İnternet ne Zaman Düzelecek? İnternet Neden Yavaş?

İnternet ne Zaman Düzelecek? İnternet Neden Yavaş?

Sosyal medya platformu olan Facebook, YouTube, Instagram'a özellikle saat 00.00'dan sonra zor erişim sağlayan insanlar internet neden yavaş sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

28 Şubat 2020 - 12:24

Konu hakkında açıklama beklenirken internette yaşanan sorunun yoğunluk nedeniyle olduğu tahminler arasında yer alıyor. Peki, Facebook, YouTube, Instagram neden açılmıyor? İnternet ne zaman düzelecek?


İNTERNET KESİNTİLERİNE OPERATÖRLERDEN AÇIKLAMA


Dün gece başlayan ve halen devam eden twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya platformlarına erişim sorunuyla ilgili GSM operatörlerinden açıklama.

TÜRK TELEKOM'DAN OTOMATİK SES MESAJIYLA YANIT: ARALIKLARLA KONTROL EDİNİZ


Türk Telekom'un 444 5 444 numaralı iletişim merkezine yapılan aramalar da şu mesajla açılıyor: Değerli müşterimiz, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya kanallarına erişimde kesintiler yaşanabilmektedir. Aralıklarla bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler.

TURKCELL: SORUN VAR, ARAŞTIRIYORUZ


Turkcell'in çağrı merkezine yaptığımız aramada da sosyal ağlara erişimde yaşanan sorunun Türkiye genelinde yaşanan bir durum olduğu ve araştırıldığı ifade edildi.

İNTERNET NE ZAMAN DÜZELECEK?


Konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi. İlerleyen saatlerde internet hızının normale dönmesi bekleniyor.

İNTERNET NEDEN YAVAŞ? FACEBOOK YOUTUBE INSTAGRAM NEDEN AÇILMIYOR?


Facebook, YouTube, Instagram yaşanan yoğunluk nedeniyle yavaşlık yaşandığı tahmin ediliyor.

WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ?


28 Şubat 2020 İlk olarak İnstagram, Youtube, Facebook ve Twitter çökmesi sonrası tek kalan haber alma uygulaması olan Whatsapp'da çok yavaşladı.

WHATSAPP NEDEN YAVAŞ?

Whatsapp yazdıklarım gidiyor mu ve Whatsapp resim ve videolarım gitmiyor yorumları sonrası Whatsapp'da yavaşlama mevcut.

WHATSAPP NE ZAMAN DÜZELECEK?


Whatsapp en çok ayakta kalan uygulamalar arasında yer alıyor. Whatsapp ne zaman düzelir, Whatsapp ne zaman kendine gelir hiç bir bilgi yok. Whatsapp'ı hızlandıracak ve hızlı giriş yapacak bir uygulama da yok.

Whatsapp düzelme tarihini net olarak veremiyoruz. Whatsapp çok yavaş ancak resim ve video gitmiyor! Whatsapp'da yazdıklarınız gidiyor. Whatsapp oldukça yavaş ve resim video problemi mevcut. Resimler ve videolar gitmezken Whatsapp'da yazdıklarınız geç de olsa gidiyor. Whatsapp'da sadece yavaşlık mevcut.

İNTERNET NASIL ÇALIŞIR?


Gelişen teknolojik olanaklar sayesinde kablosuz ağ üzerinden internete bağlantı sağlanır. Ancak internet hizmeti yer altına döşenen kablo hatları vasıtası ile gerçekleşir.

Wi-Fi yani kablosuz internet ile bağlantı router adı verilen bir yönlendirici ile işlev gösterir. Yönlendirici ile kablo ağlarına bağlantı kurulur.

Akıllı telefon veya tabletler ile internete bağlanmak için kablo ağına bağlı bulunan bir baz istasyonuna ihtiyaç duyulur.

İnternet ağı yeraltına döşenen fiber optik kablolar ya da elektrik direklerine bağlı halde bulunan klasik kablolar ile sağlanır.

İnternet server adı verilen sunucular ile client olarak adlandırılan istemcilerden oluşan bir yapıya sahiptir. Sunucular diğer makinelere hizmet sunar. İnternete doğrudan bağlantılı olarak çalışır.

Elektronik posta sunucusu, veri sunucusu ile web sunucusu gibi sunucu çeşitleri bulunur. Tüm sunucular sabit internet protokolü yani statik IP adresine sahiptir. IP adresleri sayesinde bilgisayarlar arasında bağlantı kurulur.

Evde kullanılan bilgisayarlar doğrudan olmayacak şekilde internet hizmet sağlayıcısı ile internete bağlanır. Yani kablosuz internet bağlantısı kullanılır. Bu sebeple de evdeki bilgisayarlara istemci adı verilir.

Servis sağlayıcısı tarafından sunulan internet hizmeti ile bilgisayar sunucunun sahip olduğu IP adresine bağlanır. Böylece kullanıcı internete erişim sağlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terör örgütü PKK’da çözülme sürüyor!
Terör örgütü PKK’da çözülme sürüyor!
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki!
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki!