İGC’den 23 Nisan Mesajı!

İGC'den 23 Nisan Mesajı!

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 23 Nisan mesajı yayımladı.

22 Nisan 2021 - 15:53

Yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtildi;

23 Nisan 1920; bir ulusun, tüm yurdu işgal altında olmasına rağmen, ulusal iradeden asla taviz vermeden, mücadele ruhunu Millet Meclisi üstünlüğüyle taçlandırmasıdır. Bağımsız ve güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı tarihtir.

TBMM; Ulusal egemenliğin üstünlüğünü başta emperyalist devletler olmak üzere tüm dünyaya ilan edişimizin sembolüdür. Atatürk'ün ‘Türk milletinin geleceği, çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır’ fikrini temel alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ulus ve yurttaşlık bilincini gelecek kuşaklara taşımaya ilelebet devam edecektir.

egemenlik-kayitsiz-sartsiz-milletindir.png

Sadece ülkemizin değil tüm dünya çocuklarına da armağan edilerek evrensel insan hakları ilkeleriyle donanmış 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılı kutlu olsun. Tüm dünya çocukları, savaşın değil barışın, şiddetin değil sevginin egemen olduğu bayramlarda buluşsunlar. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hür iradeyi ve egemenliği bizlere miras bırakan, bu uğurda can veren değerlerimizi minnetle anıyoruz. Anılarına saygıyla.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Milliler Tokyo yolunda
İzmir'de Milliler Tokyo yolunda
Üreticilere 1,5 milyar lira ödeme yapılacak
Üreticilere 1,5 milyar lira ödeme yapılacak