Gaziemir’in Festival Alanı yeni yüzüne kavuşuyor

Gaziemir’in Festival Alanı yeni yüzüne kavuşuyor

Gaziemir Belediyesi; festival, konser ve milli bayram kutlamaları gibi açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapan 5 dönüm büyüklüğündeki Festival Alanını yeniliyor.

26 Kasım 2020 - 10:45

Gaziemir’in adının dünyada duyulmasını sağlayan Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’nin düzenlendiği Festival Alanı yenileniyor. Milli bayram kutlamaları, tiyatro, konser, sinema gösterimi gibi açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapan Festival Alanında zemin rehabilitasyonu yapılıyor. Gaziemir Belediyesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında alanın drenaj sistemi, otomatik sulama sistemi ve çimleri yenileniyor.

gaziemir’in-festival-alani-yenileniyor-(3).jpg

Gaziemirli yurttaşların yaz aylarında buluşma noktaları arasında yer alan alanın yıpranan çimleri kaldırıldı. Çalışmalar kapsamında, kullanım süresi dolduğu için verimli çalışmayan drenaj sistemi ve otomatik sulama sistemi de yenileniyor. Alanda yürütülen alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından çim serim işlemine başlanacak. Çim seriminin tamamlanmasıyla Festival Alanı, yeni yüzüyle yurttaşların hizmetine sunulacak. 

gaziemir’in-festival-alani-yenileniyor-(2).jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık personeline izin kısıtlaması kaldırıldı
Sağlık personeline izin kısıtlaması kaldırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ndan flaş reform açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ndan flaş reform açıklaması!