Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nün gündemi Kemeraltı

Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nün gündemi Kemeraltı

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, Dokuz Eylül Rotary Kulübü'nün düzenlediği çevrimiçi toplantının konuğu oldu

15 Haziran 2021 - 09:45

Kemeraltı’nın, dünyanın en büyük, üstü açık alışveriş alanı olduğunu belirten Girgin “Ancak maalesef uzun yıllardır turizmiyle gündeme gelmeyen bir alan ve bugün hala hak ettiği değeri alamıyor” dedi. 2004 yılında Kemeraltı Esnaf Derneği’ni kurarak o tarihten bu yana Kemeraltı için gönüllü olarak çalıştıklarını belirten Girgin “Biz her konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız ama İzmirlilerin bir masada toplanıp Kemeraltı için en doğru kararlar vermesi gerekiyor” dedi.

 projects_5505_1623598809452-semih+girgin.jpg
Hem Kemeraltı hem de şehir ekonomisi için “müşteri memnuniyetinin” önemli olduğunu söyleyen Girgin, bu doğrultuda yakında tüm esnaflara eğitim verileceğini ve eğitimin sonunda Kemeraltı Esnaf Sertifikası almaya hak kazanacaklarını söyledi. Girgin, kaybedilen “Kemeraltı ruhunu” geri kazandırmak için hedeflerini ise şöyle sıraladı:
 
“Kentsel değişimi sosyokültürel bağlamda değerlendirmek, turizm için çalışmak, Kemeraltı’nı doğru tanıtmak, kaybedilen inanç ve gemi turizmine yeniden dikkat çekebilmek, e-ticareti olmazsa olmazlar arasında koyabilmek, yıllardır süren otopark ve aydınlatma sorununu çözmek, yeni taşlar yaptırmak, Kemeraltı’nın gece de yaşaması için küçüklü büyüklü konser alanları yaratmak istiyoruz. En önemlisi de bir Kemeraltı Kanunu ve Kuralları ortaya koymak istiyoruz”
 projects_5505_1623598820298-betul+elmasoglu1.jpg
Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Betül Elmasoğlu tarafından toplantının sonunda Girgin’e teşekkür belgesi takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Harmandalı Geri Gönderme Merkezi Meclis gündeminde
Harmandalı Geri Gönderme Merkezi Meclis gündeminde
Daha verimli arıtma için bakım ve temizlik çalışmaları sürüyor
Daha verimli arıtma için bakım ve temizlik çalışmaları...