Corona virüsü can almaya devam ederken, İzmir’de büyük panik!

Corona virüsü can almaya devam ederken, İzmir’de büyük panik!

Corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 80'e ulaşırken, İzmir'de yüksek ateş şikâyetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bir iş insanı büyük panik yarattı. İlk olarak sosyal medyada yayılan iddialar, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün duyurusuyla açıklığa kavuştu.

27 Ocak 2020 - 10:16

Yaklaşık 10 gün önce iş seyahati için gittiği Çin’den dönen 30 yaşındaki K.Ü., öksürük ve ateş şikâyetiyle özel bir hastaneye başvurdu.

DHA’nın haberine göre; iş insanı K.Ü., corona virüsü olabileceği şüphesiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Sağlık ekipleri, özel sedyede taşıdıkları K.Ü.’yü hastaneye getirirken özel kıyafet giydi. Tüm hasta ve hasta yakınlarına maske dağıtılırken, K.Ü., tek kişilik odaya alındı.

Tetkikler sonucunda K.Ü.’de yüksek ateş tespit edilemezken, solunum sıkıntısı bulgusuna da rastlanılmadı.

İzmir Sağlık Müdürlüğü, buna karşın tanı için hastadan gerekli numunelerin alınarak, referans laboratuvarına gönderildiğini açıkladı.

ÖNLEM İÇİN TEK KİŞİLİK ODAYA ALINDI

İzmir Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, K.Ü.’nün “önlem amacıyla tek kişilik odada gözlem ve tedavi altına alındığı” belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle devam etti:

* Hastanın 10 gün önce Çin’e iş seyahati yaptığı belirlendiğinden n-CoV hastalığı yönünden değerlendirilmesine karar verilmiştir.

* Hastanın, hastalığın görüldüğü Wuhan kentine 600 kilometre uzaklıktaki bir şehirde bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği tespit edilmiştir.

* Hastanın yapılan muayenesinde ateş tespit edilmemiş, solunum sıkıntısı bulgusuna rastlanmamıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs Türkiye'de
Koronavirüs Türkiye'de
Merkel: Almanya'daki insanların yüzde 60 ila 70'ine koronavirüs bulaşabilir
Merkel: Almanya'daki insanların yüzde 60 ila 70'ine koronavirüs...