ÇİĞLİ AYAĞA KALKIYOR

ÇİĞLİ AYAĞA KALKIYOR

Modern, yaşanabilir ve çevre dostu kentleşme misyonumuz doğrultusunda Çiğlilerin, huzurlu ve mutlu olacağı yaşam alanlarını oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

21 Ocak 2020 - 10:01

Kentimizin fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık konularında da hizmet sunuyoruz. Kadın ve çocuklarımızın sosyalleşmesi, değerli büyüklerimizin temel ihtiyaçlarının karşılanması ve özel gereksinimli bireylerimizin kendilerini yalnız hissetmemesi adına farklı içeriklerde projeler üretiyoruz.

“Bir Kente Hizmet Onu Sevmekle Başlar” anlayışımız doğrultusunda 2020 yılında hayata geçireceğimiz projelerimizin yer aldığı listede projelerin adları ve kısa bilgileri yer almaktadır. 2020 yılında “Çiğli Ayağa Kalkıyor” şiarıyla gerçekleştireceğimiz projelerle Çiğli’de değişimi başlatacağız.

ÇİĞLİ BELEDİYESİ 2020 PROJELERİ

UZAY EVİ ve HAVACILIK MÜZESİ
 

Modern mimari tekniklerle dizayn edilecek simülasyon odalarının yer alacağı Uzay Evi ve Havacılık Müzesi projemizle, çocuklarımıza uzay ve güneş sistemi ile Türk havacılık tarihi hakkında bilgi vereceğiz.

KIZ YURDU VE GENÇLİK MERKEZİ
 

İlçemiz sınırları içerisinde yer alan İzmirKatip Çelebi Üniversitesi’nde eğitim gören kız öğrencilerimizin, barınma sorununa çözüm üretmek amacıyla 185 öğrenci kapasiteli Kız Yurdu’nukentimize kazandıracağız. Ayrıca Gençlik Merkezi’nde ise tüm öğrencilerimizin yararlanabileceği kitap okuma salonu, proje ve sunum alanları ile çamaşırhane bulunacak.

MASAL EVLERİ
 

Çiğli‘de yaşayan kadınlarımızın iş ve toplumsal hayata katılımını teşvik etmek amacıyla 2020 yılı içerisinde İzkent, Egekent girişi ve Köyiçi mahallelerimizde hizmete açacağımız Masal Evleri’mizde çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sunacağız.

 

PAZAR YERLERİMİZİ YENİLİYORUZ
 

Kentimiz sınırları içerisinde yer alan mevcut pazar yerlerini yapacağımız rötuşlar ile daha modern hale getirecek, ayrıca Balatçık Mahallesi’ne yeni pazar yeri kuracağız. Bu çalışmalarımızın yanı sıra pazar yerlerimizde seyyar sağlık ekibi, tartı noktası, alış veriş arabaları bulunduracak ve güneş panelleri sistemi kurarak çevre dostu enerji üretecek, tasarruf sağlayacağız.Ayrıca Çiğli’de yaşayan kadınlarımızın el emeklerinin değerlendirileceği “Kadın Emeği Üretici Semt Pazarı” ve Çiğli 2. El Eşya Pazarı’nı da açacağız.

SIFIR ATIK ENTEGRE EĞİTİM MERKEZİ
 

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Ataşehir Mahallesi’nde 11 bin m2’lik alanda Çevre Eğitim Merkezi ve Atık Getirme Merkezini hizmete açacağız.

 

ENGELLİ EĞİTİM MERKEZİ
 

İlçemizde yaşayan engelli bireylerimizin zaman geçirebileceği, kişisel gelişim ve hobi kurslarının yapılacağı bir eğitim merkezini hayata geçireceğiz.

 

EMEKLİ EVİ
 

İzkent Mahallesi’nde projelendireceğimiz ve içerisinde kütüphane, kafeterya ve internet kafe gibi sosyal kullanım alanlarını barındıracak Emekli Evi’nde, kıymetli büyüklerimize sohbet etme, kitap okuma, internet hizmetinden yararlanma ve farklı hobi kurslarına katılma imkanı sunacağız.

 

ABİDİN DİNO KÜTÜPHANESİ
 

Kaklıç Sanat Akademi’sinde her yaştan vatandaşımıza hitap edecek 10 bin kitaplı Abidin Dino adına bir kütüphane kuracağız. 60 kişilik konferans salonunun da bulunacağı kütüphanemizde kullanıcılara aynı zamanda internet ve yazıcı hizmeti de sunacağız. Recai Şeyhoğlu’nunda katkılarıyla Çiğlimize üçüncü kütüphanemizi kazandırıyoruz.

 

KAKLIÇ SANAT AKADEMİSİ / HEYKEL ATÖLYESİ
 

Sanatı, kentimizin kılcal damarlarına ulaştırmak amacıyla Kaklıç Mahallesi’nde  kuracağımız Çiğli Belediyesi Kaklıç Sanat Akademisi'nde, Kaklıç ve çevre köylerdeki kadınlarımız başta olmak üzere dileyen tüm Çiğlili vatandaşlarımıza, sosyalleşmeleri, sanatsal üretimde bulunmaları ve ekonomik gelir elde etmeleri amacıyla heykel, seramik ve resim alanlarında eğitim vereceğiz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra kentimizde yaşayıp, güzel sanatlar fakültesine gitmek isteyen gençlerimizi de akademimizde sınavlara hazırlayacağız.

 

TAMİR KAFE
 

Hem eğlenerek hem de sosyalleşerek, atılan veya kullanılmayan eşyaları tamir edip kullanıma geri kazandırmak amacıyla Tamir Kafe projemizi hayata geçireceğiz.

 

SOKAKLAR BİZİM / SPOR ve ÇOCUK SOKAĞI
 

Kentimizin çocuk ve gençlerinin sosyalleşmesi amacıyla başlattığımız çalışmalar kapsamında, tüm mahallelerimizde belirlediğimiz çıkmaz sokakları birçok sportif ve sanatsal aktivitenin yapılabileceği şekilde tasarlayarak hizmete sunacağız.

 

YEŞİL ÇİĞLİ
 

“12 ayda 12 park” projemiz kapsamında, her ay bir parkımızı hizmete açıyoruz. İçerisinde çocuk oyun grupları, spor aletleri ve oturma alanlarının yer alacağı parklarımızla kent sakinlerimiz için yeşili ve oksijeni bol yaşam alanları oluşturacağız. Parklarımızın içinde hayvanlarımız için de oyun parkları oluşturacağız. Güneş enerjisi ile çalışan şarj istasyonlarını banklarımıza koyacağız. 2020 yılında toplam yeşil alanı 100 bin metrekare artıracağız. Parklarımıza led ışıkları yerleştirerek geceleri de parklarımızın canlı şekilde aydınlatılmasını sağlayacağız.

 

KENT TASIRIMI VE ESTETİĞİ
 

Çiğli’nin tarihi Kasaplar Meydanı’nın da içinde bulunduğu alanda yenileme çalışmaları, sanat ve spor sokakları yapacağız. Yine ilçemiz sınırları içinde bulunan trafolar kent estetiğine uygun olarak süslenecek ve binaların dış cepheleri mural giydirme ile kaplanacak.

 

 

BİSİKLET YOLLARI VE EUROVELO
 

İzmir Eurovelo bisiklet hattında girdi. Biz de Çiğli Belediyesi olarak Çiğli’den geçen hat üzerinde bisikletçiler için Sasalı hizmet binamızda bir misafirhane yaparak hizmete sunacağız. 

 

 

TAZİYE EVLERİ
 

Vatandaşlarımızın taziyelerini kabul edeceği üç adet Taziye Evi’ni Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu ve Atatürk mahallelerinde hizmete açacağız.

 

HARMANDALI’NA SOSYAL TESİS
 

Modern mimari tekniklerle projelendireceğimiz Harmandalı Sosyal Tesisi, kafeteryası, düğün salonu ve çocuk oyun gruplarıyla kent sakinlerimiz için huzurlu ve keyifli bir yaşam alanı olacak.

 

YOL YAPIM ÇALIŞMALARI
 

2020 yılı içinde 130 bin metrekare parke taşı yol kaplaması, 50 bin metrekare parke taşı ve tretuvar kaplaması, 2 bin 400 metrekare beton yol, 1,6 km korkuluk, bin 500 metrekare asfalt yama yapılması planlanıyor.

 

ÇİĞLİ ADLİYESİ
 

Eski belediyemizin 5. katı 2020 yılı içinde Adliye binası olarak hizmet verecek.

 

BELEDİYE SERASI
 

Belediyemiz şantiyesinde bulunan alanda belediye seramızı faaliyete geçiriyoruz. İlçemiz yeşil alan ve parklarında kullanılmak üzere bitki ve fidanlar burada yetiştirilecek.

 

ŞANTİYE SOSYAL TESİSİ
 

Belediyemiz şantiyesinde personelimizin kullanımı için sosyal tesis yaparak, çalışanlarımızın hizmetine sunacağız.

 

ÇİĞLİ AR-GE MERKEZİ
 

Çiğli Ata Sanayi içinde bir Ar-Ge Merkezinin açarak, içinde otomobillere yönelik araç yerleri, eğitim salonu, teknik eğitim ofisleri ile proje koordinasyon merkezi bulunduracağız. Ayrıca elektrik, eletronik ve mekatronik araçların arıza testleri yapılacak ve eğitim vereceğiz.

 

 

 

İMAR PROJELERİ
 

Harmandalı imar planı çalışmaları ile Güzeltepe’nin bir bölümünde kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlandı, Köyiçi ve Ataşehir Mahallelerinde imar revizyon çalışmalarına başlandı.

 

E-HİZMETLER
 

 Çiğli Belediyesi e-belediyecilik konusunda önemli çalışmalar yaptı, yapmaya da devam edecek. E-belediye, e-imar, e-ruhsat, e-arşiv, mobil Çiğli uygulaması ile 2020 yılında hizmetlerimizin hızını artırmak için sanal ortamda da hizmet vereceğiz.

 

HİZMET AYAĞINIZA GELDİ
 

Başkanlık makamını mahallelere taşıyarak mahallelerimizde vatandaşımızı muhtarlarla birlikte dinliyor, görüş, talep ve önerilerini çözmeye çalışıyoruz. Günün erken saatlerinde belediye başkanımız, başkan yardımcıları ve mahalle muhtarı ile birlikte mahalleleri karış karış gezip, talepleri yerinde dinleyeceğiz. Yine hem Çiğli Belediyesi hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ayrı ayrı başlattıkları mahalle temizlik projeleriyle de her hafta bir mahallede köklü temizlik yapmaya devam edeceğiz.

 

KAMERALI ZABITA EKİPLERİ
 

Belediye zabıtamızın denetimlerini daha şeffaf yapabilmesi amacıyla yakada kamera uygulamasını başlatacağız.

 

PAZAR YERLERİNDE TARTI NOKTASI VE MARKET ARABASI
 

Pazar yerlerimizde vatandaşımızın sağlıklı ve güvenli alış veriş yapmalarını sağlamak amacıyla tüm pazar yerlerimizde tartı noktası bulunduracağız. Yine pazar arabası olmayan vatandaşlarımız için market arabalarını pazar yerlerimize yerleştireceğiz.

 

HALK MASASI ve ÇİM
 

Vatandaşların rahatça belediyeye gelip talep ve isteklerini iletebilecekleri halk masasını belediyemizin girişinde projelendiriyoruz. Yine Çiğli İletişim Merkezi’ni de burada faaliyete geçireceğiz.

 

 

 

METRUK BİNALAR VE HURDA ARAÇLAR
 

Kent estetiğinin sağlanması ve tehlikeli binaların yıkımına 2020 yılında önem vereceğiz. Kent içinde bulunan metruk binalar yıkılırken, yasal olarak kaldırılmasında sakınca bulunmayan hurda araçlar da İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle belediye zabıtamız tarafından kaldırılacak.

 

MOLOZ ÇALIŞMARI
 

İlçemizin geniş alanları bulunması nedeniyle moloz problemiyle karşı karşıya kalan belediyemiz tarafından 2019 yılında 30 bin ton moloz kaldırılmıştır. Ancak 2020 yılında hedef artırılarak 60 bin ton molozun kaldırılması planlanmıştır. Toplanan molozlar kırma makinesinde toz haline getirilerek yeniden asfalt dolgu maddesi olarak kullanılacaktır.

 

ENGELSİZ İŞYERİ
 

İlçe sınırlarımız içinde ruhsat alan işyerlerinin engelli yurttaşlar için de erişebilirliğini tespit edip, bu işyerlerine “Engelsiz İşyeri” unvanı vereceğiz.

 

EKOLOJİK BİNALAR
 

Binaların doğal kaynakları ve enerjiyi verimli kullanarak çevreye olan olumsuz etkilerini azaltmak ve ilçemizde yeşil bina ruhsatlarını artırmak amacıyla inşaat ruhsat ücretlerinde indirim uygulayacağız.

 

MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ
 

Çiğli mahallelerinde vatandaşlara afet eğitimi verildikten sonra, dileyen vatandaşlara enkazda hafif arama kurtarma eğitimleri verilecek. Belediyemizde bulunan Çiğli Arama Kurtarma birimi aracılığıyla bu faaliyetleri yürüteceğiz.

 

İŞ’TE ÇİĞLİ
 

Belediyemiz bünyesinde bulunan istihdam bürosu aracığıyla işe yerleştirme çalışmalarımız devam ederken, iş arama ve işe yerleştirme sürecini dijital ortama taşıyacağız.

 

 

 

 

ARAÇ FİLOMUZU GENİŞLETİYORUZ
 

Vatandaşlarımızın taleplerine daha hızlı çözüm üretmek ve hizmetlerimizin kalitesini artırmak amacıyla araç filomuzu yenilemeye yeni yılda da devam edeceğiz. Bu kapsamda 2020 yılı içerisinde filomuza dahil edeceğimiz araçlar, ambulans, çöp kamyonu, süpürge aracı, arazöz, konteyner yıkama aracı, taziye aracı, yüksek basınçlı buharlı yıkama aracı olacaktır.

MAHALLE BAZLI YEREL EŞİTLİK PLANLAMASI
 

Bütün mahallerimize eşit hizmet götürme amacıyla mahallelerimizde eşitlik planlaması çalışmasını başlatacağız.

 

SOSYAL DESTEK KARTI - HALK KART
 

Kentimizde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımızın günlük temel gıda ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak amacıyla Sosyal destek kartı – halk kart uygulamamızı başlatacağız. Ayrıca 2019 yılında 476 aileye yaptığımız kırtasiye desteğini bin 200 aileye çıkaracağız. Sıcak yemek yardımı yapılan hane sayısını 471’den 600’e çıkaracağız.

 

TAZİYE DESTEK HİZMETİ
 

Taziye araç sayısını artırarak ikramlarımız ve taziye çadırımızla acılı günlerinde vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

 

 

EVDE HİZMET
 

Kentimizde ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile özel gereksinimli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla ev temizliği, kişisel bakım hizmeti, evde sağlık danışmanlığı ve hasta nakil hizmet kapasitesini artırarak yeni yılda da özenle sunmaya devam edeceğiz

 

HOŞ GELDİN BEBEK
 

İlçemiz sınırları içerisinde dünyaya gözlerini açan bebeklerimize, temel ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak eşyaların yer aldığı hediye paketi ile “Hoş Geldin” diyecek, her biri adına dikeceğimiz fidanlarla yaşayacakları mutlu, huzurlu ve sağlıklı geleceği ilk günden inşa edeceğiz.

MUHARREM VE RAMAZAN AYLARINDA YEMEK VE AŞURE
 

Muharrem ve Ramazan aylarında vatandaşımıza yemek ve aşure vermeye devam edeceğiz. Dağıtılan aşure sayısını 15 bin kişiden 20 bine, iftar yemeğini ise 5 bin 550’den 6 bin 500 kişiye çıkaracağız.

 

EŞREFPAŞA HASTANESİ İLE PROTOKOL
 

Başta kadınlarımız olmak üzere ilçemizde gereksinim duyan vatandaşlarımızın Eşrefpaşa Hastanesi ile imzalayacağımız protokol çerçevesinde ücretsiz hizmet almasını sağlayacağız.

 

YENİ SAĞLIK OCAĞI
 

Uğur Mumcu Semt Merkezimizde sağlık ocağı hizmete açacağız.

 

ÇİĞLİ ENGELLİ BİREY HARİTASI
 

Çiğli’de yaşayan engelli bireylerin engel durumlarını ve ihtiyaçlarını saptandığı detaylı bir tespit çalışmasını başlatıyoruz.

 

KIRMIZI BAYRAK
 

İlçemizdeki engelsiz işletmelerin sayısının artırılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kırmızı bayrak verilmesini sağlamayı hedefliyoruz.

 

ENGELLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONU
 

Engellilerimizin kent içinde akülü araçlarını sınırsız kullanabilmeleri için gereksinim duydukları şarj ünitelerinin sayısını artıracağız.

 

ENGELLİ NAKİ HİZMETLERİ
 

Engellilerimizin sağlık kuruluşlarına sorunsuz ulaşabilmeleri için engelli araç sayımızı artırarak taşınan engelli kapasitesini artırmayı planlıyoruz.

 

ENGELLİ ARACI MONTAJ ATÖLYESİ
 

Engellilerimizin kullandığı akülü ve manuel araçların tamirini engellilerimizin evlerinde yapabilmek için ekip oluşturuyoruz. Tamiri evde mümkün olmayanlar ise şantiyemizde tamir edilerek engellilere teslim edilecek.

 

ATIK İLAÇ TOPLAMA
 

Vatandaşlarımızın evlerinde kullanmadığı ya da son kullanım tarihleri bitmiş ilaçları toplayacağız.

 

ÇORBA İKRAMI
 

Üniversite öğrencilerimize yönelik olarak başlattığımız sıcak çorba ikramını kapasite ve hizmet edilen çevre açısından artırarak devam ettireceğiz.

 

ÇAMAŞIRHANE
 

Belediyemiz tarafından yapılacak olan Gençlik Merkezi’nde üniversite öğrencilerimizin kullanımı için çamaşırhane açacağız.

 

HER ÇİFTİN BİR FİDANI OLSUN
 

Nikahı belediyemizce kıyılan çiftlere kendi fidanlarını dikme şartı getirerek her çiftin bir ağacı olmasını sağlayacağız.

 

CAMİ ve CEMEVİ TEMİZLİĞİ
 

İbadethanelere yönelik başlattığımız temizlik projesinde görevli ekip sayısını artıracağız.

 

ÇİĞLİ BELEDİYESİ EĞİTİM MERKEZİ
 

ÇİBEM’de eğitim gören öğrenci sayısını geçtiğimiz yıl bin100’den bin 600’a çıkarmıştık. 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılında ise bu rakamın 2 bine çıkarmayı hedefliyoruz.

 

EĞİTİM KENTİ ÇİĞLİ
 

Eğitime önem veren hizmet anlayışımız çerçevesinde farklı alanlarda eğitimler vermeyi planlıyoruz. Okullarda deprem ve hayvan sevgisi eğitimleri, çocuklara trafik eğitimi, toplumsal cinsiyet eğitimleri, çevre bilinci eğitimleri ve hizmet içi eğitimler bunlardan bir kaçı olacak.

 

 

 

KADIN KOOPERATİFLERİNE DESTEK
 

Kadınların örgütlenerek güçlenmesini sağlamak isteyen belediyemiz öncülüğünde bir kadın kooperatifinin kurulmasını sağlayacağız ve mevcut kadın kooperatiflerine destek olacağız.

 

BANKLAR ve ÇÖP KONTEYNERLERİNİ ÖĞRENCİLER ÜRETECEK
 

İlçemizde kullanılan bankların ve çöp konteynerlerin üretimi ilçemiz sınırları içinde bulunan 75. Yıl Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilecek.

 

OKULLARA DESTEK
 

Okullara destek kapsamı içinde gereksinimi bulunan okullarımıza bakım onarım ve temizlik desteği, Atatürk büstü dağıtımı ve kedi – köpek yuvası dağıtımını sağlayacağız.

 

TÜBİTAK’A 4 PROJE
 

Belediyemiz, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile ilçede eğitim gören öğrencilere TÜBİTAK aracılığıyla eğitim desteği sağlayacağız.

 

AIESEC
 

AIESEC programı kapsamında yurt dışından gelen öğrenciler ile çeşitli hizmet alanlarında birlikte çalışma olanağını artırıp, AIESEC’li öğrencilerimizin el izinden oluşan anıtımızı açacağız.

 

ÇOCUK ve İNOVASYON ÇALIŞMASI
 

Sürdürülebilir kalkınma kavramı ve amaçlarıyla ilgili olarak Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte Çocuk ve İnovasyon çalışması yürütülecek.

 

OKULLARDA ÇOCUKLARDA FARKINDALIK KAMPANYA ve YARIŞMALARI
 

Okullarda sürdürülebilir çevre etkinlikleri kapsamında çevreci okul yarışması, iklim değişikliği resim yarışması, okullar arası bitkisel yağ toplama kampanyası, atık pil toplama kampanyası ve ödül törenlerini yapacağız.

 

HASTANE ve CEZAEVİNDE ANNESİYLE KALAN ÇOCUKLARA TİYATRO
 

Hastanelerde tedavi gören çocuklar ile cezaevlerinde anneleriyle kalan çocuklar için belediye tiyatro ekibimiz çeşitli oyunlar sahneleyecek.

 

İKÇÜ İLE YÜKSEK LİSANS PROTOKOLÜ
 

Lisans mezunu personelimizin yerel yönetimlerle ilgili eğitim alabilmesi için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile protokol imzalayarak yüksek lisans eğitimini başlatacağız.

 

SOSYAL TESİSİLERE OYUN ODASI
 

Minik misafirlerimiz için sosyal tesislerimizde oyun odaları yapacağız.

 

SAADET ÖĞRETMEN DERNEĞİ İLE PROTOKOL
 

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ile protokol imzalayarak, bu alanda yapılan çalışmalara destek olacağız.

 

BİLİM TIRI
 

Belediyemiz tırını bilim tırına dönüştürerek öğrencilerimiz ile seviyelerine yönelik eğitimler yapacağız.

 

KOSGEB KURSU
 

Kendi işini kurmak isteyenlerin hibe kredilerden faydalanmalarını sağlamak üzere KOSGEB ile işbirliği sağlayarak dijital ortamda ders vereceğiz.

 

VETERİNER İŞLERİ
 

Çiğli’de bulunan sokak hayvanlarının sayısının tespit edilerek kayda alınması için çalışma başlatılacak.  Veteriner işlerinde kısırlaştırılan ve aşılanan hayvan sayısı da artırılıp, felçli sokak hayvanları için yürüteç alınacak. Parklarda bulunan otomatik su kabı sayısı artırılacak. Vatandaşa da mama ve su kapları dağıtılacak.

 

 

 

 

KENT KONSEYİ
 

Çiğli Kent Konseyi’ni kuracağız. Konseyde çocuk ve kadın hakları birimleri, mahalle komiteleri, mülteci meclisi, eşitlik masaları girişimi ile kardeş aile – kardeş öğrenci birimi çalışmaları yürütülecek.

ÇİĞLİ KENT ENSTİTÜSÜ KURULUYOR
 

Akademisyenlerin, uzmanların, kente dair proje ve önerileri olan genç yaşlı tüm vatandaşların yerel yönetimle ortak politika geliştirmesi, çözüm önerileri, fikir geliştirilebilmesi için Çiğli Kent Enstitüsünü kuracağız
 

KATILIMCI BELEDİYE UYGULAMASI
 

İlçemizle ilgili alınacak kararlarda halkın görüşünü almak için mahalle toplantıları, muhtarlıklara sandık, anket gibi çalışmalarla katılımcı belediye anlayışıyla hizmetlerimizi yürüteceğiz.

 

ÇİĞLİ AVRUPA KENTİ
 

Çiğli Belediyesi’nin konseye başvuru yaptığı Mayıs ayından bu güne kadar, gerçekleştirdiği katılımcı demokrasi ve güven etkinliklerinin sonucunda, Çiğli Belediyesi 25 Şubat’ta Strazburg’a davet edildi. Çiğli Belediyesi 2020 planlamasına katılacak ve Avrupa Konseyi Partner Kenti sertifikasını alacak.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL GELİŞİM PROTOKOLÜ
Gelecek kuşaklar için teminat olmak için, katılımcı, şeffaf, çözüm ve işbirliği temelli Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yerelleştirilmesi üzerine hazırladığı Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Protokolü imzalandı.

 

ÇİĞLİ İNSAN HAKLARI KENTİ
 

İzmir Barosu ile imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli’de insan hakları konusunda sorun yaşayan kadınlara sürekli destek sağlanacak.

 

BALIKÇILAR KOOPERATİFİNE ORTAKLIK
 

Çiğli’de faaliyet gösteren Balıkçılar Kooperatifi ile işbirliği yapacağız.

 

HER APARTMAN BİR ÖĞRENCİ OKUTUYOR
 

Çiğli Belediyesi’nin koordinasyonunda her apartman bir öğrenci okutacak. Projeye dahil olmak isteyen apartmanlar, belediyeye başvuru yapacak ve binalarda oturan sakinlerden toplanan katkı payları başarılı öğrencilere burs olarak dağıtılacak.

 

FESTİVALLER KENTİ ÇİĞLİ
 

Kentin değerlerini tanıtmak ve tanınırlığını artırmak amacıyla düzenlenecek ulusal ve uluslararası festivaller ile yurt içi ve yurt dışından gelecek olan turistler misafir edilecek. Dört mevsim sürecek olan festivaller ile hem bölgenin kalkınması sağlanacak hem de ilçenin marka değeri artırılacak.

TİYATRO ve SİNEMA ETKİNLİKLERİ
 

Çocuk ve yetişkinlere yönelik tiyatro ve sinema etkinlikleri artırılacak. Geçtiğimiz yıl Çiğli’nin tüm mahallelerinde ve talep gelen köylerde çocuklara yönelik tiyatro etkinlikleri düzenlenmişti. 2020 yılında tiyatro ve sinema etkinliklerinin sayısını artırarak çok daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.

 

ATATÜRK’İN İZİNDE ADIM ADIM İZMİR
 

İzmir'de Atatürk Müzesi, Atatürk Evi, Zübeyde Hanım Anıtı, Latife Hanım Köşkü, Milli Kütüphane gibi Ata’mızın izlerini taşıyan yerlere Çiğlili kadınlarımız ve çocuklarımız için düzenlediğimiz geziler 2020 yılında da devam edecek.

 

BİLİM TURU
 

Çiğli’deki çocuklarımız, bilimsel anlamda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara götürülecek.

 

SPOR KENTİ ÇİĞLİ
Daha fazla sayıda gencimizin spor yapabilmesi için belediyemizde spor branşı sayısını artırdık.  2020 yılında branş ve kontenjanı artırarak çok daha fazla çocuğumuza spor yapma imkanı sunacağız.

 

KİTAP FUARI
Nisan ayında Atatürk Spor Salonumuzda Gediz Kitap Günleri düzenleyecek, onlarca yazar ve yayınevini ilçemizde ağırlayacağız.

 

ULUSAL BAYRAMLAR COŞKUYLA KUTLANACAK
Milli mücadelemizde önemli günler olan ulusal bayramlar çok daha büyük coşkuyla kutlanacak.

 

ÇALIŞTAYLAR
 

Gediz Doğa mirası, Çocuk Hakları ve Çocuk Dostu Kentler Çalıştayı ile İklim Değişikliği ve Yerel yönetimler Çalıştayı yapacağız.

 

DENİZ GEZİLERİ
İlçemizde yaşayan başta kadın, çocuk ve engeliler sıcak yaz günlerinde İzmir’in sahil ilçelerine götürülerek serinlemeleri ve eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlayacağız.

 

EN GÜZEL BALKON BAHÇE
Kent estetiğinin artırılması ve vatandaşlarda çevre bilincinin pekiştirilmesi amacıyla 2020 yılında en güzel balkon ve en güzel bahçe yarışması yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediyesi Deneme Sahnesi'nden iki yeni oyun
İzmir Büyükşehir Belediyesi Deneme Sahnesi'nden iki yeni oyun
Çiğli Belediyesi'nden kadınlara destek!
Çiğli Belediyesi'nden kadınlara destek!