CHP Menderes Yönetimi’nden Flaş İstifa Açıklaması

CHP Menderes Yönetimi'nden Flaş İstifa Açıklaması

CHP Menderes İlçe Yönetimi, toplu istifaya dair yazılı bir açıklamada bulundu.

08 Eylül 2021 - 12:27

CHP Menderes İlçe Yönetimi'nden Ahmet İşler, Bahadır Arpaz, Hatice Sezgin, Koray Kabaca, Mert Engin, Nusret Çimen, Şaban Özvatan, Nurettin Karadeniz tarafından toplu istifaya ilişkin ortak bir kamuoyu açıklamasında bulunuldu.

Kamuoyu açıklamasının tamamı şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi Menderes İlçe Yönetimi’nden istifa etmemizle ilgili olarak kamuoyu açıklamamız aşağıda yer almaktadır.

1 yıl önce Sayın Gizem Ergün Gökdemir’in ilçe başkanlığından istifasının ardından ilçe yönetimi olarak yaptığımız seçimde Sayın Kemal Koç başkanlığında yolumuza devam etmiş, partimizin belirlediği vizyon ve misyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmüştük. Ancak gelinen süreçte başarılı bir ekip çalışması sergilenmediği izlemini edinmiş olup, örgüt ile aradaki bağın da kurulamadığına kanaat getirmiş bulunmaktayız. Pazar günü gerçekleşen ilçe danışma kurulu toplantımızda da katılımın çok az olması bu kanaatimizi teyit eder nitelikteydi.

Menderes gibi İzmir’in parlayan yıldızı konumundaki bir ilçede, yerelde de iktidarda iken örgütten uzaklaşılması, bağların güçlendirilememesi sebebiyle yeni bir başkan ve yönetim ile yola devam edilmesinin uygun olacağı kanaatine vardık. Bazı basın yayın organlarında çıkan Menderes Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kayalar’ın ilçe başkanlığına operasyon yaptığı yönündeki haberler ise doğruyu yansıtmamaktadır.

Tüm bu gelişmeler dahilinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren isimler olarak iktidar yürüyüşümüzde partimizin zarar görmemesi ve örgütümüz ile güçlü bir bağın kurularak iktidar yürüyüşüne etkin katkı sunulması amacıyla ilçe yönetiminden istifa etmiş bulunmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’li Polat’tan MHP’ye yanıt
CHP’li Polat’tan MHP’ye yanıt
Masal Evi sayesinde artık daha mutlular
Masal Evi sayesinde artık daha mutlular