Çeşme’ye yeni hizmet binası için önerge

Çeşme’ye yeni hizmet binası için önerge

Çakabey Kültür Merkezi’nin bulunduğu binanın Çeşme Belediye Hizmet Binası’na dönüştürülmesi için verilen önerge oybirliğiyle İmar ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Bu tarihi kararı alkışlayan Başkan Oran, “Çeşme’nin önümüzdeki 25-30 yılını planlamak zorundayız. Çeşme Belediyesi’nin böyle bir hizmet binasına ihtiyacı var” dedi.

02 Ekim 2019 - 13:18

Çeşme Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda Çeşme’yi ilgilendiren önemli kararlar alındı. Çakabey Kültür Merkezi'nin bulunduğu binanın Belediye Hizmet Binası'na dönüştürülmesi için verilen önerge, oy birliği ile İmar ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi.
 
Bu tarihi kararı alkışlayarak önerge hakkındaki görüşlerini dile getiren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Göreve geldiğim günden bu yana söz verdiğimiz gibi, Çeşme’nin geleceğini planlamak zorundayız. İçinde bulunduğumuz belediye hizmet binamız ihtiyaçlarımıza cevap vermiyor. Çeşme’nin 25-30 yılını planlamak adına, 5.000 metrekarelik bu alanı Çeşme Belediye Hizmet Binası olarak hizmete açmak istiyoruz. Çeşme Belediyesi’nin böyle bir hizmet binasına ihtiyacı var. Aldığımız kararların Çeşme’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.  
 
Üniversite öğrencilerine 1600 TL ödül

2020 mali yılı bütçesinin görüşüldüğü toplantıda, belediye sınırları içerisinde 2019 yılında üniversite sınavında başarı göstererek üniversiteye girmeye hak kazanan Çeşmeli 160 öğrenciye verilecek ödül miktarı 1600 TL olarak belirlendi. Başkan Oran, “Dünya turizminde yer alan Çeşmemiz’de eğitimli ve kalifiye bireyler yetişmesi konusuna önem veriyoruz. Çeşme denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra kültür, sanat ve eğitimde de hak ettiği yere gelecek. Bu düşünceden yola çıkarak üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin eğitimlerine her zaman gereken desteği verecek ve her zaman onların yanında olacağız” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Seyyar' için ilk adım Bayraklı'da atılıyor
'Seyyar' için ilk adım Bayraklı'da atılıyor
İZSU Foça'yı yeni içme suyu hattına kavuştuyor
İZSU Foça'yı yeni içme suyu hattına kavuştuyor