Bornova’da parklar saldırı altında

Bornova'da parklar saldırı altında

03 Mart 2020 - 12:20

Bornova’da çeşitli park ve yeşil alanlarda bulunan onlarca aydınlatma elemanı kırıldı, 70 metreyi aşkın kablo parçalandı. Açıktaki elektrik akımında bir kaza olmaması için gerekli düzenlemeleri hızla yapan Bornova Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü görevlileri, son bir yılda onuncu saldırı ve hırsızlık olayı olduğunu ifade etti.

Parklar saldırı altında ile ilgili görsel sonucu


Park içinde bulunan elektrik trafosunun kapağını kırarak elektrik akımı varken kabloların kesilerek çalındığını söyleyen görevliler, “Kendi canlarını da çevrede yaşayan insan ve hayvanların canlarını da tehlikeye atıyorlar. Geldiğimizde kablolar açık durumda ortadaydı. Sabah erken saatlerde gördüğümüz için gerekli tedbirleri alabildik. Sokak hayvanları ya da oyun oynamak isteyen bir çocuğun elektrik akımına kapılması işten bile değil” dediler.

Parklar saldırı altında ile ilgili görsel sonucu


Aydınlatma elemanlarının, parkların aydınlık olmasından rahatsız olan, bölgede içki içmek isteyen kişilerce kırılmış olabilceğini ifade eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, son bir yıl içinde yüzün üzerinde aydınlatma elemanının kırıldığını ve 600 metrenin üzerinde kablonun çalındığını ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’da topyekün bayram mesaisi
Buca’da topyekün bayram mesaisi
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan siyasi parti liderlerine bayram tebriği
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan siyasi parti liderlerine bayram...