Bornova Belediyesi üreticilerin yanında

Bornova Belediyesi üreticilerin yanında

Koronavirüs salgını sürecinde risk grubundaki vatandaşlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alan Bornova Belediyesi, tarım üreticilerine de destek veriyor.

07 Mayıs 2020 - 09:43

Bornova’daki Beşyol Mahallesinde kiraz üreticiliği yapan 65 yaşındaki Fatma Demir ile 67 yaşındaki eşi Zeki Demir bahçelerine ilaçlama yapamayınca, yaşlı çiftin imdadına Bornova Belediyesi yetişti. Yaşlı çiftin 800 ağaçlık bahçesi, Bornova Belediyesi ekiplerince ilaçlandı.

65 yaş üzeri olmaları nedeniyle evden çıkmalarına kısıtlama getirilen Fatma - Zeki Demir Çifti, Beşyol’da 10 dönümlük 800 kiraz ağacının ilaçlanması için Bornova Belediyesi’nden yardım istedi. Gerekli tarım ilaçları, ekip ve ekipmanlarla birlikte ilgili bahçeye giden ekipler, hasat zamanı yaklaşan kiraz ağaçları için gerekli olan ilaçlı çalışmasını gerçekleştirdi.

0-(4)-105.jpg

İmdadımıza yetiştiler

Bornova Belediyesi’nin yerel üreticiye her zaman destek olduğunu ifade Fatma – Zeki Demir Çifti, salgın sürecinde evlerinden çıkamadıklarını hatırlatarak, “Hasat zamanı yaklaştı ama bir türlü ilaçlama yapamadık. Daha önce bölgemizdeki evcil hayvanlar için Belediyemiz mama getirmişti. Aklımıza geldi, biz de rica ettik. Sağ olsunlar hemen gerçekleştirdiler. Zor zamanımızda hemen imdadımıza yetiştiler. Sayın Başkan Mustafa İduğ’a ve ilgili arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Bornova Belediyesi hep yanınızda

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Çelik'ten CHP'ye sert tepki!
AK Partili Çelik'ten CHP'ye sert tepki! "Yalanlara sahip...
Bakan Selçuk, “Bizim görevimiz okulları açmak”
Bakan Selçuk, “Bizim görevimiz okulları açmak”