Reklam
Reklam
Bornova Belediyesi’nden Kadın Kooperatifi’ne destek

Bornova Belediyesi'nden Kadın Kooperatifi'ne destek

Bornova Belediyesi ile kadınların üretimlerine destek olmak, düzenledikleri faaliyetlerde temel ihtiyaçlarını karşılamak ve kadın emeği konusunda farkındalık yaratmak hedefiyle, Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile 5 yıllık protokol imzaladı. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki törende, 2024 yılı sonuna kadar geçerli olacak protokole, Başkan İduğ ile Kooperatif Başkanı Hürriyet Yıldız imza attı.

27 Eylül 2019 - 13:04

ÜYE SAYISINI ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR
 
Bornovalı kadınlar, kooperatif üyeleri, muhtarlar, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve Disk Genel İş Sendikası İzmir 7 Nolu Şube Başkanı Özgür Genç'in de yerini aldığı törende konuşan Başkan İduğ; etkin, kalıcı, sürdürülebilir bir kooperatif anlayışı ortaya koymaları gerektiğini söyledi.
Kooperatifin daha büyük bir yerde faaliyet göstermesi için arayışlarının sürdüğünü belirten Başkan İduğ, üye sayısının mutlaka arttırılması gerektiğini de vurguladı. İduğ, "Şu anki üyesi 500 bin nüfuslu bir ilçe için çok yetersiz. Kooperatifteki nitelikli üye sayısının artırılması gerekiyor. Katılım ne kadar artarsa o kadar başarılı oluruz" dedi.


VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTUYORUZ
 
2 yıl önce Özkanlar Pazaryeri'nin kapatılması ile ortaya çıkan ihtiyacı da giderecek olan İzmir Çevre yolu Bornova Viyadükleri altında kurulacak yeni pazaryeri ile detayları anlatan Dr. Mustafa İduğ, "Biz kadınlarımızın ürettikleri ürünleri satabilecekleri alanlar yaratma sözü vermiştik. Bu sözü tutuyoruz. Bornova Meydanı'nda, Kars Halil Atila İlköğretim Okulu'nun hemen arkasındaki yerde bir planlama yaptık. Yeni pazaryeri de haftanın bir günü sadece üretici kadınlarımız için açılacak" diye konuştu.
 
Kooperatif Başkanı Hürriyet Yıldız ise bir aile gibi olduklarını belirterek, "Kurulduğumuz günden beri daha iyi işlere imza atmak için özveriyle çalışıyoruz. Bu süreçte bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Bornova Belediyesi'ne Başkanımız Mustafa İduğ'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! 1 saatlik seyahat süresi 6 dakikaya inecek
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! 1 saatlik seyahat süresi 6...
EÜ Göz Hastalıklarına 2,5 milyon TL’lik yatırım yapıldı
EÜ Göz Hastalıklarına 2,5 milyon TL’lik yatırım yapıldı