Başkan Sandal’dan deprem mesajı

Başkan Sandal'dan deprem mesajı

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Buca depremi sonrası sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

04 Kasım 2022 - 15:09 - Güncelleme: 04 Kasım 2022 - 15:20

Manşet İzmir- İzmir Merkezi’nde dün gece meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından Bayraklı Belediye Serdar Sandal kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti. 

Sosyal Medya hesabından paylaşım yapan Başkan Sandal'ın açıklaması söyle; İki yıl önce Bayraklı’da büyük yıkıma neden olan depremin yaraları henüz sarılmamışken, sabah karşı Buca Merkezli gerçekleşen sarsıntı bir kez daha gösterdi ki, deprem asla unutmamamız gereken bir gerçektir ve sonuçları felakete dönüşmeden önce önlem almak zaruri bir ihtiyaçtır.

Bu bilinçle, ilçemizin dört bir köşesinde sürdürdüğümüz planlama ve kentsel dönüşüm çalışmalarının ne kadar doğru adımlar olduğunu yeniden anladık. Yapı stoklarını yenilemek ve güçlü binalar inşa etmek ancak doğru planlama ve dönüşüm teknikleri ile mümkün olur.

Tamamladığımız Adalet ve Manavkuyu ile Cengizhan-Alpaslan ve Fuat Edip Baksı planları başta olmak üzere,Yeni Kent Merkezi,Gümüşpala-Emek-Soğukkuyu, Onur-Yamanlar-Nafiz Gürman ve Postacılar imar planları,yarınlara modern bir Bayraklı bırakmak için en büyük güvencemiz olacaktır.

Bu bağlamda; her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, dün meydana gelen depremde maddi- manevi zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İklim Büyükelçileri Brüksel'de Buluşuyor
İklim Büyükelçileri Brüksel'de Buluşuyor
Bayraklı Belediyesi can dostları unutmadı
Bayraklı Belediyesi can dostları unutmadı