5G destekli telefonlar için büyük umut!

5G destekli telefonlar için büyük umut!

Huawei, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlarını 5G ile buluşturan özel kılıfını satışa çıkardı. Ürün, saniyeler içinde tükendi.

14 Haziran 2022 - 12:40

Huawei, bundan birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon ve telekomünikasyon gibi pazarlarda üst sıralara oynuyordu. Ancak 2019’da ABD’nin kara listesine girmesinin ardından işler tepetaklak oldu. Şirket, yıkıcı yaptırımlara maruz kalarak hem Çin hem de küreseldeki pazar payını büyük ölçüde kaybetti.

Huawei’nin en çok sıkıntı yaşadığı sorunlardan biri de 5G destekli modeller üretememesi. Zira günümüz giriş ve orta segment modellerinde bile 5G bulunurken, üreticinin amiral gemisi telefonlarının büyük bir kısmı yaptırımlar nedeniyle 4G desteği karşımıza çıkıyor. Ancak son ortaya çıkan bilgiler, şirketin sorunu geçici bir yöntemle çözdüğü yönünde.

Huawei, telefonu 5G ile buluşturan kılıf geliştirdi

Geçen ay Huawei‘nin yaptırımlar nedeniyle yaşanan 5G sorununu çözmek için bir kılıf geliştirdiğini sizlere duyurmuştuk. İlk etapta Huawei P50 Pro‘yu destekleyen kılıf, geçtiğimiz günlerde ön satışına çıktı. Ürün, kullanıcıların ilgisini öylesine çekti ki saniyeler içerisinde tüm stokları tükendi.

Soyealink tarafından üretilen aksesuarın fiyat etiketi 799 yuan, yani yaklaşık 120 dolar seviyelerinde. Öte yandan bünyesinde 5G modem (6GHz altı, NSA+SA) ve uyumlu eSIM’in yanı sıra bir de 1.35 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciyi barındırıyor. Ayrıca tüm işlemler telefon üzerinden gerçekleşiyor. Hatta durum çubuğunda bir sinyal göstergesi bile çıkıyor.

Tabii akıllardaki en büyük soru işaretlerinden biri de bu kılıfın diğer modellere gelip gelmeyeceği. Burada şirketin kılıfı ilerleyen dönemlerde diğer modeller için de satışa sunmasını bekliyoruz. Tabii sinyal kalitesi ve donanım gibi noktalarda gerçek bir 5G modem deneyimi sunmasa da bağlantı hızlarında kullanıcıları çok fazla üzmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nasıl başladı nasıl bitti?
Nasıl başladı nasıl bitti?
Altınordu derbide dağıldı
Altınordu derbide dağıldı