Devletin Asil Evlatlarından 30. Yıl

Devletin Asil Evlatlarından 30. Yıl

MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in talimatıyla kamuda çalışan Ülkücülerin teşkilatlanması için kurulan TÜRKAV 30. yılını kutladı. Görkemli organizasyonların tertip edildiği törenlere MHP lideri Bahçeli damgasını vurdu. MHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen programlara katılan Bahçeli basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda “Ülkücü Devlet Memurlarına” hitap etti.

11 Mart 2019 - 14:06

Kamuda görev yapan Ülkücülerin oluşturduğu Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Üç gün süren kutlamalar duygusal anlara sebep oldu. Alparslan Türkeş’in seksen ihtilâli sonrasında ülkücü memurları bir arada tutmak amacıyla Ali Işıklar’ın başkanlığında bir grup ülkücü kamu görevlisine kurdurduğu Türkiye’nin en büyük ve en güçlü memur kuruluşu olan TÜRKAV bugün binlerce üyesi olan dev bir sivil toplum örgütü konumunda. Vakfın Genel Başkanlığı’nı da Ebubekir Korkmaz yürütüyor.

Türk milliyetçilerinin fikir babası Ziya Gökalp’ten yola çıkarak “Tebessüm Ülkücü Bir Erdemdir” parolasıyla hazırlanan 30. yıl kutlamaları, sekiz mart cuma günü vakfın tüm temsilcilerinin ve yöneticilerinin katıldığı istişare toplantısıyla başladı. Çeşitli video gösterileri ve protokol konuşmalarının ardından Fatih Kaya Kuzu ve Behzat Çiçek konser verdi.

Kutlamaların 9 Mart’taki bölümüne ise Atatürk ve Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaretle başlayan TÜRKAV mensupları, daha sonra da MHP lideri Bahçeli ile birlikte MHP Genel Merkezi Sergi Salonu’nda ziyarete açılan Alparslan Türkeş’ten Devlet Bahçeli’ye uzanan yolda ‘Ülkücü Şehitlerin’ de yer aldığı “tebessüm” konulu fotoğraf sergisini gezdi. Fotoğraf sergisinde işlenen temayı çok beğenen lider Bahçeli daha sonra TÜRKAV mensuplarıyla bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda “Ülkücü Memurlara” hitap eden Bahçeli, vakfın otuzuncu yıl kutlamaları ile ilgili olarak genel başkan Ebubekir Korkmaz ve yönetimine teşekkür etti.  Bahçeli ayrıca fotoğraf sergisinin on gün daha sürdürülmesi talimatını verdi.

Devletin Asil Evlatları

İki gün süren TÜRKAV 30. yıl kutlamalarında konuşan Genel Başkan Ebubekir Korkmaz, “Devletin Asil Evlatları olan ülkücü memurlar, var oldukları günden bu yana temsil ettikleri inanç, felsefe ve misyonla hizmet etmektedir. Türk Devleti’nin binlerce yıllık tecrübelerini üzerlerinde taşıyan mensuplarımız, yakın tarihimizin hiçbir bölümünde devlete ihanet etmemiş, ihanet edenlere izin vermemiş ve ihanete karşı her daim mücadele etmiştir. Seksen öncesi, komünist yapılanmalar, seksen sonrası bölücü örgüt yanlılarına ve daha sonra da FETÖ’cü ihanet şebekesine karşı devlerini savunan ülkücü memurlar Türk Devleti’nin ve milletinin “Asil Evlatlarıdır” bu sıfat ülkücü memurların hakkı ve onlara yakışanıdır.” diyerek sözlerini sürdüren TÜRKAV Genel Başkanı Korkmaz 30. yıl kutlamalarının çok büyük bir mana taşıdığını da sözlerine ekledi.

TÜRKAV Ülkücü Memurların Ocağı

Korkmaz; “TÜRKAV şubeleri Türkiye’nin her yerinde ülkücü kamu görevlilerinin ülkü ocaklarıdır. Geleneklerimiz, umutlarımız ve dualarımız Başbuğ Türkeş’in kurduğu ve lider Bahçeli’nin yaşattığı bu kutlu mekânda sonsuza dek sürecektir. Bu vesileyle vakfımızın Kurucu Genel Başkanı Sayın Ali Işıklar Beyefendi’ye, çalışma arkadaşlarına ve bugüne kadar hizmeti geçen tüm dava arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ederim. Bundan sonraki yolumuz dün olduğu gibi bugün ve yarın da liderimizin ardında ve gösterdiği hedeflere azimle yürüyerek devam edecektir. Çok şey başardık, mağduriyetleri, mahrumiyetleri ve mahkûmiyetleri yendik. Yine yeneceğiz, yine başaracağız 2023 yılına çok güçlü gireceğiz. Türkiye’deki tüm şubelerimizle üzerimize düşen görevi yerine getirecek “Devletin Asil Evlatları” olarak hizmetlerimizi sonsuza kadar sürdüreceğiz. Vakıf binalarımız ülkücü devlet memurlarının ocağıdır. Tüm dava arkadaşlarımızı ocağımıza bekliyorum. Nice 30. yılları daha birlikte kutlayacağız. Hepimize kutlu olsun.” dedi.

Kutlama töreninde söz alan kurucu genel başkan Ali Işıklar yaptığı konuşmayla TÜRKAV Mensuplarına duygusal anlar yaşattı. TÜRKAV’ın 30. Yıl Kutlamalarına Türkiye genelin den 94 Şube'den 300 başkan ve sayısız yönetici nin katılımının yanında MHP Genel Merkezi üst düzey katılım sağladı. Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, çok sayıda Milletvekili, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Ülkü Ocak Genel Sekreteri Ömer Çağrı Özdemir, Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim Yanık, Kamu-Sen’e bağlı Sendika Genel Başkan ve Yöneticileri, İlk-San Genel Başkanı Tuncer Yılmaz ve çok sayıda yönetici katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul İstatistik Ofisi açıkladı! Haneler temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor
İstanbul İstatistik Ofisi açıkladı! Haneler temel...
Benzin ve motorine bu geceden itibaren geçerli zam!
Benzin ve motorine bu geceden itibaren geçerli zam!