Twitter ücretli mavi tik statüsü yeniden aktifleştirildi

Twitter ücretli mavi tik statüsü yeniden aktifleştirildi

Twitter, ücretli 'mavi tik' statüsünü bugün yeniden başlatıyor. Web kullanıcıları 8 dolar, iOS kullanıcıları ise 11 dolar abonelik ücreti ödeyecek. Twitter CEO'su Musk, çok yakında tüm eski mavi tikleri kaldıracaklarını açıkladı.

13 Aralık 2022 - 12:17

Twitter, 'mavi onay rozeti' statüsünü bugünden itibaren abonelerin hizmetine yeniden sunacak. Bu statü için web kullanıcılarından 8 dolar, Apple iOS kullanıcılarından 11 dolar aylık abonelik ücreti alınacak.

Ücretli aboneler, kullanıcı adlarını veya profil fotoğraflarını değiştirebilecek ancak onay süreci sonuçlanıncaya kadar 'mavi tik' işareti geçici olarak hesaptan kaldırılacak.

Twitter ayrıca gelecek günlerde, 'resmi' onay rozetini, işletme hesapları için altın renkle, devlet ve çok taraflı hesaplar için gri onay işaretiyle değiştireceğini duyurdu.

Öte yandan Twitter'ın CEO'su Elon Musk, yaptığı açıklamada "Birkaç ay içinde tüm eski mavi tikleri kaldıracağız. Verilme biçimleri bayağı ve anlamsızdı" açıklamasını yaptı.

Şirket, kasım ayında, kimlik hırsızlığı ihtimali nedeniyle onaylı hesap olarak bilinen 'mavi tik' uygulamasının yeniden başlatılmasını ertelediğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göztepe’de Emir telaşı
Göztepe’de Emir telaşı
Bıçak sırtında derbi
Bıçak sırtında derbi