Reklam
Trump’tan İran’a tehdit mesajı!

Trump'tan İran'a tehdit mesajı!

Reuters haber ajansı, Trump'ın Umman aracılığıyla dün gece İran'a mesaj gönderdiğini, mesajında İran'a saldıracakları tehdidinde bulunduğunu duyurdu

21 Haziran 2019 - 13:30

İranlı bir yetkili, ABD Başkanı Donald Trump'ın Umman aracılığıyla dün mesaj gönderdiğini ve mesajda  İran'a saldıracakları tehdidinde bulunduğunu söyledi.

New York Times, İran'ın ABD insansız hava aracı vurmasını 'büyük bir hata' olarak niteleyerek İran'a misilleme yapacağının ipucunu veren ABD Başkanı Donald Trump'ın, Pentagon'a önce İran'ı vurma emri verdiğini ancak birkaç saat sonra emri uygulamaktan vazgeçtiğini yazmıştı.

İran ile ABD arasında tansiyon artarken İranlı yetkililerden bir açıklama daha geldi. İranlı bir hükümet yetkilisi, Trump'ın dün gece Umman aracılığıyla İran'a mesaj gönderdiğini, Trump'ın mesajında İran'a saldıracakları tehdidinde bulunduğunu ifade etti. İsmi açıklanmayan İranlı yetkili, Trump'ın mesajına cevap vermeleri için İranlılara süre tanıdığını dile getirdi.

Trump'ın İran'a görüşme talebine cevap vermek için kısa bir süre tanıdığını belirten yetkililer, buna karşılık İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ABD yönetimiyle görüşmeye izin vermediğini, ancak Trump'ın mesajını Hamaney'e ileteceklerini söylediklerini ifade etti.

İRAN'DAN YANIT GECİKMEDİ

İran İsviçre Büyükelçisi'ne, İran'a karşı düzenlenecek her türlü askeri müdahalenin sonuçlarından ABD'nin sorumlu olacağını iletti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İBB Meclisi İmamoğlu’na o yetkiyi vermedi
İBB Meclisi İmamoğlu’na o yetkiyi vermedi
Barış Pınarı Harekatı’nda yaralanan askerimiz şehit oldu
Barış Pınarı Harekatı’nda yaralanan askerimiz şehit oldu