Oyun içi alımlar zirveyi gördü

Oyun içi alımlar zirveyi gördü

Türkiye’de ilk akla gelen ticaret markalarından oyunfor.com’un açıkladığı verilere göre 2022 yılı ile beraber normalleşmeye başlayan oyun alışverişleri mayıs ayında yeniden yükselişe geçerek yılın en üst seviyesini görmüş oldu.

12 Haziran 2022 - 10:03

Oyun alışverişi denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen ticaret markalarından oyunfor.com verilerine göre, oyun ve oyun içi alışverişlerde nisan ayına göre %16’lık bir artış yaşanırken, 2021 yılının mayıs ayına göre ise %27’lik bir artış gerçekleşti. Oyun içi satın alımlarda en büyük artış ¨mobil¨ kategorisinde yaşandı, PC ve konsol oyunları ise satış hacmini korudu.

Syndicate Gold satışları yükselişte

Mayıs ayında oyuncuların en çok ilgi gösterdiği oyun son ayların lideri PUBG Mobile oldu ve oyun alışverişlerinin önemli bir bölümü PUBG Mobile özelinde gerçekleşti. Electronic Arts tarafından yayınlanan Apex Legends Mobile da kısa sürede en çok ilgi gören ilk 10 oyun arasına girmeyi başardı. Apex Legends Mobile’da oyun içi satın alımlarda kullanılan e-pinler (Syndicate Gold) oyunfor.com’da satışa sunuldu ve yoğun bir talep gördü.

En çok oyun içi satış yapılan 10 oyun

PUBG MOBILE

Valorant

Garena Free Fire

Call of Duty Mobile

League of Legends

PUBG: New State

Apex Legends Mobile

CS:GO

Roblox

Arena of Valor

İllere göre dağılım

Oyun alışverişlerinde nisan ayında en çok alışveriş İstanbul’dan yapıldı. İstanbul’u; İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya takip etti.

Yaş aralığına göre dağılım

Mayıs ayında 21-30 yaş aralığındaki oyuncuların alışveriş oranı yine en yüksek seviyesindeydi. Mayıs ayında 30 yaşın üzerindeki oyuncuların daha fazla alışveriş yaptığı, oranın Mart ayıyla eşdeğer olduğu gözlemlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ana kolektör hattındaki kapsamlı çalışmalar tamamlandı
Ana kolektör hattındaki kapsamlı çalışmalar tamamlandı
Çandarlı'yı Festival Coşkusu Sardı
Çandarlı'yı Festival Coşkusu Sardı