Kripto paralarda “fırsatı kaçırma” korkusu

Kripto paralarda “fırsatı kaçırma” korkusu

Kripto paralarda “fırsatı kaçırma” korkusunun yanı sıra sosyal medyada yer alan çeşitli paylaşımlar da hayal kırıklıklarını körüklüyor. Kripto para sektörü, insanlara birçok fırsat sağladığı gibi büyük kayıplara da neden olmuş durumda.

15 Mayıs 2022 - 11:30

LUNA’nın çöküşü ABD doları ile eşleşmesi beklenen Terra’ya (UST) yapılan finansal saldırı sonrasında gerçekleşti. Normalde 1 dolar değere sabitlenmesi gereken stable coin UST şuanda yaklaşık 0.18 dolardan işlem görüyor. Kripto paraların birçoğu güven ortamı ile değer kazanır ve bu güven sarsıldığında ise değer kaybeder. Henüz oldukça yeni olarak nitelendirebileceğimiz kripto para sektörü, insanlara birçok fırsat sağladığı gibi büyük kayıplara da neden olmuş durumda.

Kripto paralarda “fırsatı kaçırma” korkusu

Fiyat değişkenliklerine rağmen yatırımcılar “fırsatı kaçırma korkusu” ile hâli hazırda yükselmiş ya da düşüşte olan varlık alımları yapabiliyorlar. Bir varlığın değerinin sürekli yükselmeyeceği gibi her düşüşün de bir çıkışı olmuyor maalesef. Bu da yatırımcıları büyük kayıplara sürüklüyor. İlk etapta para kazandıktan sonra daha fazla kazanma umuduyla yatırım yapan insanlar da hayal kırıklıkları ile karşılaşabiliyor. “Fırsatı kaçırma” korkusunun yanı sıra sosyal medyada yer alan çeşitli paylaşımlar da bu durumları körüklüyor.

Son dönemde sektörde yaşanan sıkıntılar kuşkusuz kripto paralara olan inancı sarstı. Ancak bu durumu bir fırsat olarak görüp yatırım yapan insanlar da mevcut. Bu yüzden piyasanın nasıl seyredeceğini tahmin etmek oldukça güç. Ancak şunu biliyoruz ki tüm piyasalarda olduğu gibi kripto paralarda da hiçbir şeyin garantisi yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ülkenin itibarını ayaklar altına alamaz
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ülkenin itibarını ayaklar...
Maymun Çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?
Maymun Çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?