İzmir’de yaz kursları başlıyor

İzmir'de yaz kursları başlıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla, Halk Eğitimi Merkezleri aracılığı ile okullarda verilecek.

23 Haziran 2022 - 10:47

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Okullarda Yaz Etkinlikleri Kursu’ okullarda başlıyor. Bu kapsamda Halk Eğitimi Merkezleri aracılığı ile okullarda Temel spor becerileri, halk oyunları, el sanatları, kişisel gelişim kursları, çocuk oyunları, yabancı dil, robotik kodlama ve bilgisayar eğitimi, model uçak yapımı ve benzeri bir çok alanda kurslar açılacak.

Öğrencilerin yaz tatili sürecinde daha verimli ve etkin zaman geçirebilmelerine imkan sağlayan kurslar, yaş gruplarına göre 14 alanda açılacak. Yaz Etkinlikleri Kurslarına katılmak için okul müdürlüklerine başvuruda bulunulabilir. Yaz etkinlik kurslarından bazıları şöyle; Temel Spor Becerileri, Halk Oyunları, El Sanatları, Kişisel Gelişim Kursları, Çocuk Oyunları, Yabancı Dil, Robotik Kodlama, Bilgisayar Eğitimi, Model Uçak Yapımı, Bilimsel Deneyler, Mutfak Sanatları.

img-20220622-wa0050.jpg

Okul öncesi yaz eğitimleri

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla, daha önce okul öncesi eğitimden yararlanmamış ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde öncelikle birinci sınıfa başlayacak çocuklar için iki aylık yoğunlaştırılmış yaz anaokulu sınıfları açıyor. Milli eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Yaz Eğitimleri” kapsamında hazırlanan içeriklerle çocuklara temel eğitim becerilerinin kazandırılması hedefleniyor. ‘Okul Öncesi Yaz Eğitim’lerinden yararlanmak isteyen veliler, yaz boyunca ikamet edecekleri yere en yakın okul müdürlüklerine ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur ve emekliler ne kadar zam alacak?
Memur ve emekliler ne kadar zam alacak?
İş dünyasından asgari ücret çağrısı! Maliyeti beraber üstlenelim
İş dünyasından asgari ücret çağrısı! Maliyeti beraber...