Deprem mağdurlarına kredi imkanı sağlanacak

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, kentsel dönüşümden faydalanmak isteyen vatandaşlara uygun şartlarda kredi verilmesi süreciyle ilgili İş Bankası ile anlaştı.


Deprem mağdurlarına kredi imkanı sağlanacak

Protokole göre 6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamındaki riskli yapıların yeniden inşası için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, kullandırılacak kentsel dönüşüm kredilerine sağladığı faiz desteği ile birlikte  kredilendirilmesi konusunda yardımcı olunacak.

İmza töreninde konuşan İş Bankası Genel Müdürlük Bölüm Müdürü Mesut Dinçer, "Bayraklı Belediyesinin şirketlerinden BAYBEL'de belediye olarak vatandaşlara ücretsiz verilecek müşavirlik hizmetlerinin yanında İş Bankası olarak biz de ilgili arkadaşlarımızla bina sahiplerini kentsel dönüşüm finans desteği ve kredilendirme süreçleriyle ilgili bilgilendireceğiz" dedi.

img_1245a-(3).jpeg

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise, "Amacımız vatandaşın işini kolaylaştırmak. Krediye daha rahat ulaşılmasını ve herkesin daha kolay kredi almasını sağlamak, belediye şirketimiz bünyesinde oluşturacağımız müteahhit havuzunda vatandaşımızın olası mağduriyet durumlarının önüne geçmek gibi görevlerimiz var ve bunlar için çalışıyoruz" dedi.