Fiyatı en çok artan ürün kömür oldu

Fiyatı en çok artan ürün kömür oldu

Kömürcüler, Eylül ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla fiyatı en çok artan ürün kömürün torbasının 80 liradan satıldığını belirtiyor.

06 Ekim 2021 - 10:13

Eylül ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte fiyatı en çok artan ürün kömür oldu. Günümüzde doğalgazın kullanımı daha yaygın olsa da kömür ile ev ısıtma da devam ediyor. Kışın gelmesiyle de kömür fiyatları yüzde 33,72 artarak en fazla yükselişi yaşayan ürün olarak dikkat çekti.Eylül ayında fiyatı en çok artan ürün olan kömüre talep azaldı. Kömürcüler geçen sene ile karşılaştırıldığında talebin olmadığını belirtirken, fiyat artışından dolayı kış mevsiminde daha çok odun satılacağını düşünüyor.

"Kömürü bu sene soran var ancak alan yok"

Kömürcü Ahmet Güven, kömüre talebin olmadığını söyledi ve "Geçen sene kömürün torbası 40 lirayken, bu sene ise 80 liradan satılıyor. Sene de 7-8 kamyon kömür satıyorduk. Fiyat yükselişinden dolayı bu sene satışlarımız yarı yarıya düşer. Zaten bu bölgedeki insanların çoğu doğalgaz kullanıyor. Kömürü bu sene soran var ancak alan yok. Kömür 40 lirayken yine bazı vatandaşlar alıyordu. Şimdi kimse almıyor. Kömüre göre odun daha çok satılıyor. 1 ton odun bin liradan satılıyor. Kömürün torbası ise 80 liradan satılıyor. Kömürün fiyat artışından dolayı kışın oduna daha çok talep olur" açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konak’ta Engelleri kaldıran yürüyüş
Konak’ta Engelleri kaldıran yürüyüş
Torbalı’nın rüya projesi ihaleye çıktı
Torbalı’nın rüya projesi ihaleye çıktı