Reklam
Reklam
CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Merkez girişinde yaptığı açıklamada, "Çok güzel şeyler olacak. Hiç kimse meraklanmasın" dedi. Kılıçdaroğlu milletvekilleri ve Parti Meclisi ile yaptığı toplantıda "Demokrasi mücadelesinin yeni bir aşamasındayız, kararlarımızı hep birlikte alacağız" dedi

07 Mayıs 2019 - 13:16

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve Parti Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, genel merkeze girişinde "Çok güzel şeyler olacak. Hiç kimse meraklanmasın. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Mücadelemiz demokrasi için olacak" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi'ne geldi. Kılıçdaroğlu'nun, Ekrem İmamoğlu ile görüşmesinin ardından da saat 10.00'da milletvekilleri ve PM üyeleriyle bir araya geldi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da genel merkeze girişinde "Sohbetimiz var, daha sonra konuşacağız" ifadesini kullandı.

İMAMOĞLU TOPLANTIDA

'Millet İttifakı'nın İstanbul adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine Ankara'ya gelip, Genel Merkez'de Parti Meclisi toplantısına katıldı.

İstanbul'da, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni önde tamamlayan ve dün Yüksek Seçim Kurulu kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, CHP Parti Meclisi toplantısına katılmak üzere Genel Merkez'e geldi.

KILIÇDAROĞLU: DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN YENİ BİR AŞAMASINDAYIZ

YSK'nın İstanbul kararının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantıda Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasi mücadelesinin yeni bir aşamasındayız, kararlarımızı hep birlikte alacağız" dediği öğrenildi.

Habertürk'ten Ömer Topsakal'ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya, Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerinin yanı sıra, yenilecek İstanbul seçimini 31 Mart'ta önde tamamlayan, Ekrem İmamoğlu da katıldı. Habertürk'ün edindiği bilgilere göre Kılıçdaroğlu açılış konuşmasında, "16 Nisan Referandumu'nda mühürsüz oyların geçerli sayılmasına atfen, YSK'da bir çete olduğunu söylemiştim. O çete varlığını sürdürüyor. Bu bir demokrasi mücadelesidir. 15 Temmuz'dan bu yana büyüttüğümüz bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şimdi bu mücadelenin yeni bir aşamasındayız, hep beraber karar alacağız" dedi.

5 MADDELİK BİLDİRGE YAYIMLANACAK

Ayrıca toplantının ardından, 5 maddelik bir sonuç bildirgesi yayımlanacağı da öğrenildi. Edinilen bilgilere göre o bildirgede "Tarihin doğru tarafında olduğumuzu biliyoruz. Demokratik mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi milletimize taahhüt ediyoruz" ifadesi kullanılacak.

İMAMOĞLU: BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplantı sonrasında "Demokrasimize büyük bir darbe vurulmuştur. Bu süreci hep birlikte tamir, tedavi etmeliyiz. Gerçekten her şey çok güzel olacak hep birlikte başaracağız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyayı sarsan korona virüsle ilgili çarpıcı iddia!
Dünyayı sarsan korona virüsle ilgili çarpıcı iddia!
Reina'da düzenlenen terör saldırısında mütalaa açıklandı
Reina'da düzenlenen terör saldırısında mütalaa açıklandı