Çelik’ten CHP’ye: Yavaş’ın adaylığında ısrarcı...

Çelik'ten CHP'ye: Yavaş'ın adaylığında ısrarcı mısınız?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın 'sahte senetle icra takibi' yaptırdığı yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Çelik, Yavaş ile ilgili yargı kararının 2016'da kesinleştiğini ve Yavaş'ın hüküm giydiğini söyledi. AK Parti Sözcüsü ayrıca Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 ve ABD'nin yaptırım açıklamalarına, sıklıkla yapılan üstü kapalı tehditlerine yönelik sert ifadeler kullandı

11 Mart 2019 - 14:37

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansu Yavaş hakkındaki iddialar için, "Hakkında bu şekilde iddialar olan birisini Ankaralının önüne aday olarak çıkarma konusunda ısrarınız var mıdır? Devam eden yargı süreçleri de var. Siyasi tarihe geçecek bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzu görmekteyiz" dedi. Mansur Yavaş ise yaptığı açıklamada "Yarın her şeyi açıklayacağım. Biz projelerimizle ve Ankara için yapacaklarımızla buradayız. İnanıyoruz ki bize yönelik iftiralara ve provokasyonlara en güzel cevabı Ankaralı hemşehrilerimiz sandıkta verecektir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Çelik'in açıklamalarından satır başları:

"CHP adayıyla ilgili yasal süreç başlatılıyor. Senetteki imza incelendiğinde vatandaşa ait olmadığı açıkça ortaya koyuluyor. Bu Adli Tıp raporlarıyla sabittir. Bu senet sahtedir. Sahte senedin tespitiyle ilgili icra takibi iptal oluyor. Mahkeme Yavaş'la ilgili olarak kötü niyet tazminatına hükmediyor. Yani CHP'nin Türkiye'nin kalbine önerdiği şahsın sahte senet düzenlediği ve yargı süreci neticesinde Mansur Yavaş'ın kötü niyet tazminatına çarptırıldığı ve Yargıtay tarafından onandığı bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu tazminat ve cezaların kesinleşme tarihi 2016 yılı. 2015'ten bu zamana kadar Yavaş ve bu vatandaşla ilgili 28 ayrı soruşturma devam ediyor. Bu 28 davanın içerisinde resmi evrakta sahtecilik, şantaj ve menfaat temini, yargı içerisinde örgüt kurmak gibi suçlamalarla ilgili süreç devam ediyor. Yine avukatlık mevzusuyla ilgili, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'nde Yavaş hakkında devam eden bir ceza davası olduğu söylenmektedir.

CHP içerisindeki birçok yönetici, adaylar belirlendikten sonra, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adayları tek başına belirlediği yönünde açıklamalar yapmışlardı. CHP'nin Ankara'ya önerdiği bu şahıs sahte bir senetle icra takibi yapmış mıdır, yapmamış mıdır? Bunun açık bir şekilde ortaya konulması gerekmektedir. Bununla ilgili kesinleşmiş karar var mıdır yok mudur? Bununla ilgili CHP ve aday olan kişi niçin açıklama yapmamıştır? Bu Mansur Yavaş, söz konusu sahte senetle ilgili olarak bu vatandaştan alacağım var diyor. Bu alacağının hangi hizmetin karşılığı olarak tecelli ettiğini sormak gerekiyor. Bu Şahıs Mansur Yavaş'ın müvekkili değil. Sahte senet kullandığı kesinleşen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı olarak gösterdiğini şahısla ilgili bu iddialara CHP neden cevap vermemiştir? Bunu bilmenize rağmen CHP'nin hangi ölçüleriyle uyumlu olduğunu düşünüyoruz. En önemli konu da şudur, hakkında bu şekilde iddialar olan birisini Ankaralının önüne aday olarak çıkarma konusunda ısrarınız var mıdır? Devam eden yargı süreçleri de var. Siyasi tarihe geçecek bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzu görmekteyiz.

Mansur Yavaş esasında bir CHP projesidir ve Millet İttifakı'na kabul ettirilmiştir. Ancak CHP'yle arasına mesafe koymak için Millet İttifakı adayı olarak sunmaktadır kendisini. Yavaş'ın istediği her destek, CHP zihniyetine ve CHP'nin kötü belediyeciliğine destektir. Günlerdir bu iddialar basında yer alıyor. CHP'den bir açıklama gelir diye bekledik sonuna kadar. Hiçbir şey gelmedi. Biz bu sefer arkadaşlarımıza incelettik. Sahte senetle icra takibi yaptırdığı gerekçesiyle hüküm giydiğini kamuoyuyla paylaşmak istedik. Siyasi partilerin görevi vatandaşın önüne temiz aday çıkarmaktır.

MANSUR YAVAŞ'TAN YANIT

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ise hakkında çıkan iddialar için, "Yarın her şeyi açıklayacağım. Biz projelerimizle ve Ankara için yapacaklarımızla buradayız. İnanıyoruz ki bize yönelik iftiralara ve provokasyonlara en güzel cevabı Ankaralı hemşehrilerimiz sandıkta verecektir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askıda Reçete'de ilk ödemeler Başkan İduğ’dan
Askıda Reçete'de ilk ödemeler Başkan İduğ’dan
Sağlık çalışanı açığı ne zaman kapatılacak?
Sağlık çalışanı açığı ne zaman kapatılacak?