2.Rota Gençlik Çalıştayı’nda “Yard.Doç.Dr Ece Baban”...

2.Rota Gençlik Çalıştayı’nda “Yard.Doç.Dr Ece Baban” Gençlerle Buluştu

İzmir’in eğitimdeki rotasının belirleyen kurum olan Rota Koleji, 16-17-18 Nisan 2016 tarihleri arasında bu yıl ikincisini düzenlediği Gençlik Çalıştayı’nda İzmir’in birbirinden başarılı okullarını buluşturdu.

18 Nisan 2016 - 09:14

Çalıştayın ana sponsoru ise ülkemiz eğitimine önemli katkılarda bulunan ve günden güne ortaya koyduğu projeler ile eğitim anlamında vizyon üniversitelerden biri olan “Okan Üniversitesi” oldu.Ayrıca Gençlik Çalıştayı’nın açılış konuşmasını ise Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yeni Medya bölümü, bölüm başkanı Yard.Doç.Dr Ece Baban yaptı.

Gençlik Çalıştayı 6 komiteden oluştu

Birbirinden seçkin okulların buluştuğu bu çalıştayda öğrencilerin tespit ettikleri sorunlara çözüm üretmesini sağlamak,öğrencilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini çıkartmak ve bu çözüm önerilerinin yetkili kişilere iletilmesine imkân sağlamaktı. Ayrıca gençlerin karşılaştıkları birbirinden farklı olaylar karşısında  karar alma ve uygulama süreçleri ile demokratik yaşam ve sosyal hayatın her alanına etkin katılımları da amaçlandı.Bunun yanında öğrencileri eğitimde “sorunun” değil “çözümün” bir parçası haline getirmek amaçlandı.2.Rota Gençlik Çalıştayı 6 komiteden oluşturuldu.Oluşturulan bu komitelerde İzmir’in birbirinden seçkin okullarından birbirinden başarılı öğrenciler katıldı.Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe katılım oldukça yoğundu.16-17-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştay katılımcılardan tam not aldı.

Yard.Doç.Dr Ece Baban “Bundan Sonraki Süreçte Gençlere Güveniyorum”

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yeni Medya bölümü, bölüm başkanı Yard.Doç.Dr Ece Baban konuşmasında hafızalardan uzun süre silinmeyecek izler bıraktı.

Yard.Doç.Dr Ece Baban konuşmasında bundan sonra ülkemizi aydınlık yarınlara götürme yolunda toplumumuza yön vereceksiniz.Ülkemiz bu zor günlerde sizlerin gerçekleştirdiği böylesine müthiş projelerle rahat nefes alacak.Toplumumuzun farklılaşması için en önemli unsurlardan biri olacaksınız. “Ülkemizde gelecek endişesi duyan birçok genç için büyük bir umut vaat eden bu kapsamlı çalışmayı takdirle karşılıyorum. Emek, bilinç ve farkındalık gerektiren çalıştay konularının, sadece dünya gündeminde değil, okul sıralarında da tartışılması ülkemizde kaygı ile karşılanan demokrasi, özgürlük ve insan hakları konularında bize projeksiyon tutacak önemli bir gelişmedir.Bu ülkenin aklı başında bireyleri olarak, ülkenin neresine yetişeceğimizi şaşırdığımız bu günlerde, gerek mülteci sorunu, düşünce özgürlüğü, insan hakları gerek terör konusunda dünyada yaşanan tüm iniş çıkışları kendi penceremizden bakarak değerlendirebilmeli ve çözümler üretebilmeliyiz. Bu anlamda vaktini ülkesinin ve dünyanın daha güzel bir yer olması için harcayan, kendi geleceğini yaptırımlara boyun eğmeden, kendi seçebilen öğrenciler yetiştirmenin ve onları bu çalışmalarında desteklemenin verdiği umut ve mutluluk tarif edilemez. Bu bilinçle Özel Rota Koleji’nin yaptığı bu çalıştay toplantısında İzmir ve bu çalıştaya katılım gösteren 20 okulu gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. “

Bundan sonraki süreçte ülkemizin gençlerine çok  güveniyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.Konuşmasının ardından Yard.Doç.Dr Ece Baban katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Efes Selçuk'ta belediye işletmeleri Turuncu Çember'de
Efes Selçuk'ta belediye işletmeleri Turuncu Çember'de
Foça'da fedakarlık ve dayanışmanın gücü
Foça'da fedakarlık ve dayanışmanın gücü