YÜCEL, AKP’Yİ KORKU SARDI

YÜCEL, AKP’Yİ KORKU SARDI

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, partisinin Konak, Balçova ve Narlıdere ilçeleri mahalle temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda konuştu. Yücel “AKP iktidarı ülkeyi yoksullaştırmış, halkı umutsuzlaştırmış ve ekonomiyi batırmışken, bizlerin seçimlerde başaralı olamamamız zor olan şeydir” dedi.

13 Ekim 2018 - 12:33

CHP İzmir İl Başkanlığı taban hareketi devam ediyor. İl Başkanı Deniz Yücel mahalle temsilcilerini dinlediği, görüşlerini aldığı toplantılar kapsamında Metropol ilçe toplantılarına başladı. Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmada konuşan Yücel, AKP’yi ve Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan’ı yerel seçim korkusu sardığını ifade ederek, şunları söyledi.

TEMPOMUZ DAHA DA ARTACAK

Yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarımızı çok erken başlattık. Alan çalışmalarımızda halkla gerçekleştirdiğimiz buluşmaların dışında, bizler örgütümüzün heyecanını ve motivasyonunu arttırmak için örgütümüzle de sık sık bir araya geliyoruz. Seçimler yaklaştıkça tempomuz daha da artacak. Seçimin önemi dikkate alındığında, fazla zamanımız kalmadı Bizler zaman gözetmeksizin ve fedakarca çalışmak zorundayız. Bu çalışmalarda siz mahalle temsilcilerimize çok güveniyorum. Değerli arkadaşlarım sizler mahallelerde partimizin ilk halkla temas eden sorumlularısınız. Çok önemli bir görevi üstleniyorsunuz. Şimdi hiçbir dönemde çalışmadığınız kadar çalışacağınıza, mahallenizde bulunan herkese dokunarak çalışma yürüteceğinize inanıyorum. Hepimiz aldığımız sorumlulukların gereğini yerine getirir, omuz omuza çalışırsak önce yerelde sonra genelde partimizi iktidara taşıyacağımıza hiç şüphem yok.

BAŞARILI OLMAMAMIZ ZOR OLAN ŞEY

AKP iktidarının ekonomiden, dış politikaya kadar her alanda çok kötü bir yönetim gösterdiğini, yaşanan büyük ekonomik buhranın tek sorumlusu olduğunu ifade eden Deniz Yücel, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında bu aralar gündemi değiştirmek için çaba sarf ettiğini belirterek “AKP iktidarı ülkeyi yoksullaştırmış, halkı umutsuzlaştırmış ve ekonomiyi batırmışken, bizlerin seçimlerde başaralı olmamamız zor olan şeydir. AKP ve Genel Başkanlarını yerel seçimlerde başarısızlık korkusu sarmış durumda. Aslında haksızda değiller. Halk memleketin içler acısı, hepimizi üzen halini görüyor ve bu durumun sorumlusunun AKP ve Sayın Erdoğan olduğunu biliyor.  AKP’lilerde bunun farkında. Şimdi insanlar yoksulluğu, enflasyonu, sarayın ve yandaşlarının zenginliğini konuşmasın diye gereksiz ve söylemlerinin gerçekliği olmayan yeni tartışmalarla gündemi değiştirme çabasındalar. Önce İsmet İnönü’yü kullanıp gündemi değiştirmeye çalıştılar olmadı. Şimdi de İş bankasını kullanarak gündem değiştirmeye çalışıyorlar ama artık millet bunlara kanmıyor. AKP’de farkında artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuzey Kore, Pompeo'yu istemiyor
Kuzey Kore, Pompeo'yu istemiyor
TORBALI SPOR 2 - FOÇA BELEDİYESPOR 0
TORBALI SPOR 2 - FOÇA BELEDİYESPOR 0