Reklam
Reklam
Ulaştırma Bakanı Arslan: Servislerle ilgili gerekirse yasa...

Ulaştırma Bakanı Arslan: Servislerle ilgili gerekirse yasa değişikliği yaparız

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  okul servislerinin teknik şartları taşıması ile veli, öğrenci ve servis  şoförlerinin mağdur olmaması için İçişleri, Milli Eğitim ve Ulaştırma, Denizcilik  ve Haberleşme bakanlıklarının teknik ekiplerinin çalışma yürüttüklerini  belirterek,  "Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha iyi şartlarda  okullarına gidip gelebilmesi için yapılan çalışma, 1 hafta daha devam edecek."  dedi.

15 Eylül 2017 - 13:35

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Kültür Merkezi'nde Kars-Ardahan-Iğdır Günleri  etkinliklerinin ardından basın mensuplarının okul servislerine ilişkin sorularını  yanıtladı.

Hem okul servisleri hem de diğer alanlarda çalışan servislere ilişkin  yönetmeliği Bakanlık olarak çıkardıklarını ifade eden Arslan, Servis Taşıma  Yönetmeliği çerçevesinde bunların nasıl hareket etmesi gerektiğinin belli  olduğunu söyledi.

Özellikle son günlerde gündeme gelen okul servislerinin teknik  şartları taşıması ile veli, öğrenci ve servis şoförlerinin mağdur olmaması için  bir çalışma yaptıklarını dile getiren Arslan, İçişleri, Milli Eğitim ve  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarının teknik ekiplerinin yürüttüğü  bir çalışmanın bulunduğunu kaydetti.

Söz konusu çalışmada amacın, servis taşımacılığının çok daha iyi ve  konforlu hale getirilmesi olduğuna dikkati çeken Arslan, öğrencilerin, insanların  ve velilerin mağdur edilmemesinin yanında kolluk kuvvetlerinin gerekli  denetimleri yaparken hangi kuralları ve belgeleri arayacakların belirlenmesi için  yoğun bir çalışma yaptıklarını anlattı.

Okul servislerine ilişkin konuyu çok önemsediklerine dikkati çeken  Arslan, şöyle konuştu:

"Geleceğimizin teminatı gençlerin yetiştirilmesiyle ilgili bir alandan  bahsediyoruz. O yüzden bu çalışmanın sonucu yönetmelik değişikliği gerektiriyorsa  kesinlikle onu yapacağız. Hatta yönetmelik yetmez, yasal değişiklik gerekiyorsa  ki onu da yapacağız. Çok hassas olduğumuz bir konu, Sayın Cumhurbaşkanımız ve  Başbakanımızın da çok önemsediği bir konu. Biz de üç bakanlık olarak yoğun bir  çalışma yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha iyi şartlarda  okullarına gidip gelebilmesi için yapılan çalışma, 1 hafta daha devam edecek.   Çünkü istiyoruz ki dört başı mamur bir düzenleme yapmış olalım, yeni bir  eksiklik, aksaklık olmasın. Saha ile istişare içinde yapıyoruz ki masa başında  aldığınız bir karar, sahada uygulanamaz olabilir. Sahada da gerek bizim taşradaki  teşkilatlarımızla gerekse valilikler ve kolluk kuvvetleriyle sürekli istişare  halinde yapacağımız uygulamanın en iyisi olabilmesi konusunda çalışmamızı devam  ettiriyoruz."

Arslan, en iyi uygulamada hangi bakanlığa ne görev düşerse onu  yapacaklarına işaret ederek, "Ama önemli olan görevlerin birbirini tamamlıyor  olması. Bir eksiklik, bir boşluk kalmaması, sahada uygulamada en iyi sonucu  almamız." ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtarlarla “ortak akıl” buluşması
Muhtarlarla “ortak akıl” buluşması
Sağlıklı bir bayram geçirmenin yolları
Sağlıklı bir bayram geçirmenin yolları