Reklam
Reklam
Dev projeler yolda Kazanan İzmir olacak

Dev projeler yolda Kazanan İzmir olacak

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir'e yönelik dev projeleri yakında kamuoyuyla paylaşmaya hazırlanıyor. İzmir'in kronikleşmiş sorunlarını kökten çözeceklerini dile getiren Zeybekci, "Projelerimiz ulaşım, altyapı, çevre, istihdam ve daha pek çok alanı kapsıyor. Bu projelerle İzmir hak ettiği 'yıldız kent' koltuğuna oturacak. İzmir'liler layık oldukları hizmete kavuşacak" dedi.

07 Ocak 2019 - 13:17

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı aday tanıtımının ardından proje çalışmalarını yoğunlaştıran Zeybekci, amaçlarının İzmir'in 30 ilçesini de ihya etmek olduğunu söyledi. Bu projeleri hazırlarken İzmir'deki sivil toplum kuruluşları ve odaların temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlarla da bire bir görüştüklerini belirten Zeybekci, her kesimin düşüncelerini projelerine yansıtacağını aktardı.


"İZMİR'İN SORUNLARINI YERİNDE İNCELEDİM"

"Önce gönülleri ihya, sonra İzmir'imizi imar edeceğiz" anlayışıyla yola çıkan Zeybekci, "Biz yollar, köprüler, tüneller, metrolar, tramvaylar, Körfez Geçişi, parklar, bahçeler, spor salonları, stadyumlar, yeni kentler, yağmur suyu-içme suyu ve kanalizasyon hatları, katı atık ayrıştırma ve depolama tesislerini tabii ki yapacağız.Hem de en iyisini.. Ama hepsinden önce gönüller yapacağız. Bir Ege çocuğu olarak ve de bakanlığımdan bu yana İzmir'in sorunlarını tek tek yerinde inceledim. Çözümü de hazırlayacağımız, tamamlamak üzere olduğumuz devasa projelerle bulacağız. İzmirli'nin hayatını kolaylaştırmak ve beceriksiz zihniyetten kurtarmak amacıyla harekete geçtik" dedi.

Zeybekci, AK Parti'nin daha önce İzmir için hazırladığı, yapımları hızla süren projelerin de bu süreçte büyük önem taşıdığını belirtti. Çanakkale Köprüsü'nün Çandarlı-Aliağa üzerinden İzmir’e ulaşması, İzmir-İstanbul Otoyolu, Ankara-İzmir hızlı treni ve İzmir-Antalya Otoyolu ile aynı güzergahın hızlı trenine ilişkin projelerin "yüzyılın projeleri" olduğunu anlatan Zeybekci, bu çalışmalar ve çok daha fazlasıyla İzmir’i dünya şehri yapma seferberliği başlatacaklarının altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni oldubitti gayretlerini reddediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni oldubitti gayretlerini reddediyoruz
MHP lideri Devlet Bahçeli'den açıklamalar
MHP lideri Devlet Bahçeli'den açıklamalar