Reklam
Reklam
BOMBACI ALİ ÇAVUŞ AL SANCAĞINA KAVUŞUYOR

BOMBACI ALİ ÇAVUŞ AL SANCAĞINA KAVUŞUYOR

Bombacı Ali Çavuş Türk Bayrağı’na kavuşuyor Karşıyaka Belediyesi, 9 Eylül 1922’de İzmir’de kazanılan zaferle taçlanan ulusal kurtuluşun 94. yılını anlamlı bir törenle kutlayacak. Milli Mücadele sonunda düşman işgalinden kurtulan Karşıyaka’ya ilk sancağı diken Bombacı Ali Çavuş’un heykelinin yanında, Türk Bayrağı dalgalandırılacak.

07 Eylül 2016 - 15:34 - Güncelleme: 07 Eylül 2016 - 15:43

Bombacı Ali Çavuş Türk Bayrağı’na kavuşuyor

Karşıyaka Belediyesi, 9 Eylül 1922’de İzmir’de kazanılan zaferle taçlanan ulusal kurtuluşun 94. yılını anlamlı bir törenle kutlayacak. Milli Mücadele sonunda düşman işgalinden kurtulan Karşıyaka’ya ilk sancağı diken Bombacı Ali Çavuş’un heykelinin yanında, Türk Bayrağı dalgalandırılacak.

 
ANLAMLI TÖREN

Anlamlı tören, 8 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleşecek. Alaybey İZBAN İstasyonu önündeki heykelin yan tarafında yapılacak törene; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile Karşıyaka eski Belediye Başkanı Kemal Baysak, Gazeteci Yazar Yaşar Aksoy, Belediye Meclisi üyeleri, bürokratlar, muhtarlar ve vatandaşlar katılacak. Özel ışıklandırma çalışması da yapılan Bombacı Ali Çavuş Heykeli’nin yanında, marşlarla Türk Bayrağı göndere çekilecek.

 
“KAHRAMANLARA SAYGIYLA”

Başkan Akpınar, “Ülkemizin içinden geçtiği bu zor ve sancılı süreçte, Milli Mücadele ruhuyla birlik olmaya her şeyden çok ihtiyacımız var. Başta Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere; Bombacı Ali Çavuş ile canları pahasına bize bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı anmak için herkesi törenimize bekliyoruz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump'tan cinsel taciz suçlamasına cevap: Benim tipim değil
Trump'tan cinsel taciz suçlamasına cevap: Benim tipim değil
Rusya: S-400'ler yakında teslim edilecek
Rusya: S-400'ler yakında teslim edilecek